Cechy profesjonalnego placu zabaw

  • 24.01.2020, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Cechy profesjonalnego placu zabaw
W wyniku szybkiego wzrostu urbanizacji i niszczenia terenów zielonych w celu budowy nowych osiedli, miejsca, w których ludzie mogą się zrelaksować, uległy znacznemu ograniczeniu. Najbardziej dotkniętymi w tej grupie są najmłodsi, dlatego place zabaw to tereny, w których dzieci w każdym wieku mogą spędzać czas wolny. To także przestrzeń do aktywności na świeżym powietrzu, umożliwiająca wszystkim grupom wiekowym towarzyskie spędzanie czasu i rekreację. Aktualnie, wiele firm z branży nieruchomości oferuje mini parki w formie placu zabaw, zapewniające rozwój społeczny najmłodszych użytkowników.

Czym powinien odznaczać się idealny plac zabaw?

Plac zabaw jest istotną częścią naszej sieci społecznościowej. Powinien zawierać kilka elementów, które zachęcą dzieci do wyjścia z domu i zabawy z rówieśnikami.

Wyposażenie placów zabaw

Na terenie placu nie może zabraknąć elementów do kreatywnej zabawy, takich jak: huśtawki, zjeżdżalnie, bujaki, linaria, ścieżki zdrowia czy piaskownice. Stacje do wielu zabaw, stanowią ogromną wartość dla dzieci. Dzięki temu, poprawiają one swoje umiejętności motoryczne i społeczne. Coraz częściej, projektowane są trasy z przeszkodami, drabinki do wspinaczki, ściany ruchome, wieże zabaw, a nawet sprzęt parkour. Stworzone z myślą o bezpieczeństwie, te przedmioty dają możliwość świetnej zabawy i pozwalają dzieciom aktywnie spędzać wolny czas. Wspierają również w rozwijaniu całej gamy umiejętności, pomagają uczniom w rozwiązywaniu problemów, podejmowaniu ryzyka, stawianiu czoła wyzwaniom i zwiększaniu zdolności koordynacyjnych.

Sprzęt do ćwiczeń na świeżym powietrzu

Wyposażenie placów zabaw w mini siłownie staje się coraz bardziej popularne. Wahadło podwójne, narciarz wolnostojący, motyl czy twister to tylko niektóre z urządzeń fitness. Odwiedzający plac zabaw opiekunowie mogą odbyć swobodny trening.

Zieleń

Plantacja różnych drzew, krzewów i kwiatów poprawia atmosferę. Dzięki szerokiej gamie doniczek, kratownic i skrzyń do uprawy można wybierać spośród wszystkiego, od małych drzew i krzewów po kolorowe kompozycje kwiatowe. Kratownice to także świetny sposób na przekształcenie szarych ścian w żywe, zielone obszary.

Gumowe i sportowe podłoże

Zapewnia estetyczny wygląd placu zabaw. Te gumowe podłogi znajdują się w strefie zabaw, gwarantując odpowiednią amortyzację i bezpieczeństwo dzieciom. Podstawą każdego dobrego placu zabaw jest powierzchnia, na której bawią się najmłodsi. Musi być trwała, świetna do grania, łatwa w utrzymaniu i odpowiednia do każdego sprzętu, który został zainstalowany.

Ławki i kosze na śmieci

To tradycyjny element placu zabaw. Ważne jest strategiczne umieszczenie ławek i pojemników na śmieci, które dostępne są w wielu kształtach, np. popularnych zwierząt, w celu odpoczynku i zachowania porządku w obrębie placu.

Kompleksowe i profesjonalne podejście do realizacji usług projektu i wyposażenia placu zabaw zapewnia istniejąca od 2002 roku na rynku firma AVIS, z której ofertą można zapoznać się pod linkiem: http://www.avisplacezabaw.pl/

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: