Projekt salonu fryzjerskiego - jak to zrobić z głową

  • 22.01.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Projekt salonu fryzjerskiego - jak to zrobić z głową
Współcześnie jest bardzo duże zapotrzebowanie na wszelkie usługi związane z dbaniem o swój wygląd, urodę, czy zdrowie, dlatego rośnie również popularność salonów fryzjerskich. Jeżeli w niedalekiej przyszłości planujesz otwarcie takiego lokalu, to warto zastanowić się nad jego projektem. Ten artykuł jest skierowany właśnie do Ciebie, jeśli pragniesz dowiedzieć się jak zaprojektować salon fryzjerski racjonalnie, tak aby przynosił on, jak największe zyski i cieszył się uznaniem wśród klientów.

Lokalizacja salonu

Oczywiście punktem wyjścia jest lokalizacja naszego salonu, musimy zastanowić się, co nam się bardziej opłaca – lokal na mniejszym osiedlu i niższe koszty jego utrzymania, czy może lokal w centrum, gdzie zapłacimy na pewno więcej, ale i o klientów nie będziemy musieli się martwić. Dobrze jest również zorientować się, jak wyglądają inne salony, jakie usługi oferują i w jakich cenach, czyli przygotować się na oddziaływanie konkurencji.

Zaplanowanie stref

W momencie, gdy zdecydujemy się, w jakim miejscu chcemy ulokować nasz wymarzony salon fryzjerski i jakich będzie on rozmiarów, musimy rozplanować w nich strefy. Jeśli jesteśmy posiadaczami dużej przestrzeni – nie mamy się czym martwić, jednak w momencie, gdy dysponujemy niewielkim salonem, musimy się poważnie nagłowić, aby zmieścić w salonie wszystkie strefy, które są z góry narzucone przez normy sanepidu. Jedną  z najważniejszych stref jest recepcja, która jest miejscem pierwszego kontaktu naszej firmy z klientem. Ten fakt jest powodem, dla którego powinniśmy szczególnie zadbać o wygląd naszej recepcji i zaopatrzenie się w profesjonalne lady recepcyjne, które oferuje między innymi ten sklep: https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h_recepcje. Dzięki współpracy z topowymi producentami, którzy tworzą meble najwyższej jakości, tworzy on szanse dla nas na wykreowanie wyjątkowego lokalu, do którego klienci będą z chęcią wracać.

Meble fryzjerskie

Kolejną kwestią są oczywiście meble do salonu fryzjerskiego, które tworzą cały jego wizerunek. Tutaj musimy zastanowić się nad stylem naszego lokalu. Najlepiej odbierane są te, które są utrzymane w jednej, stałej konwencji, która pozwala klientom na poczucie swego rodzaju harmonii. Aktualnie meble fryzjerskie, które wiodą prym, to te nowoczesne lub vintage, stylizowane na inne czasy, które odbierane są przez wielu, jako luksusowe. Pamiętajmy, że meble, które będą najważniejsze w naszym salonie, muszą z jednej strony cieszyć oko, a z drugiej być funkcjonalne, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w nie w profesjonalnych sklepach fryzjerskich.

Dbanie o atmosferę

Aktualnie, jeśli chcemy być firmą, która jest skupiona na kliencie, musimy nie tylko zadbać o perfekcyjną obsługę, ale i o jego doznania, czyli atmosferę panującą podczas jego wizyty w naszym salonie. Jak to zrobić? Oczywiście cały wizerunek naszego salonu po części odpowiada za doznania klienta, jednak musimy zrobić coś więcej, aby się wyróżniać. Możemy wysyłać klientom powiadomienia o ich wizytach dzień przed spotkaniem, możemy jeszcze bardziej zadbać o ich komfort poprzez zaoferowanie napoju, możemy wprowadzać nowe usługi, które jeszcze nie są oferowane przez inne salony. Możliwości jest wiele, często nie są one bardzo kosztowne, a wpływają na odbiór naszej firmy, co również przekłada się na jej zysk.

Projekt salonu fryzjerskiego musi być przemyślany, musimy w nim przede wszystkim zawrzeć lokalizację, wielkość naszego gabinetu, ale i zorientować się w ofertach konkurencji. Kolejnym krokiem jest zaplanowanie stref i inwestycja w dobrej jakości meble fryzjerskie. Nie można zapomnieć również o dbanie o atmosferę w naszym salonie, która przez wielu klientów jest uznawana za kluczową, zaraz po jakości usług.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: