×

Hiszpania czy Portugalia - gdzie polecieć na wakacje?

  • 06.06.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Hiszpania czy Portugalia - gdzie polecieć na wakacje?
Zastanawiasz się, jaki kierunek wybrać na wakacyjne wojaże: wybrzeża Portugalii, a może Hiszpanii? Oto porównanie tych popularnych wakacyjnych lokalizacji.

Portugalia i Hiszpania mają wiele cech wspólnych. Obydwa kraje są wyjątkowo piękne, słoneczne, jak i bezpieczne. Nic więc dziwnego, że często wybierane są, jako kierunek wakacyjnych podróży. Jeśli zastanawiasz się, który z ich wybrać, to ten artykuł zdecydowanie Ci w tym pomoże. 

Porównanie okoliczności przyrody

Hiszpania cechuje się mniejszą ilością roślinności, jak i uboższą przyrodą niż Portugalia, dlatego, jeśli na urlopie odpoczywasz głównie w pięknych okolicznościach przyrody i cieszysz oczy zielenią roślin, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie Portugalia. Wybrzeże Portugalii to dzika natura, zieleń, jak i malownicze widoki.

Zabytki w Hiszpanii i Portugalii 

Który kraj wygra w tej konkurencji? Hiszpania jest większa od Portugalii, dlatego też oferuje większą ilość zabytków. Warto tutaj odwiedzić: Sewillę, Malagę, Grenadę, Almerię, Kartagenę, Murcję, Walencję, czy Barcelonę. Atrakcji jest na tyle dużo, że nie da się ich wszystkich zwiedzić podczas krótkiego pobytu. W Portugalii za to nie można przeoczyć Porto, Lizbony, Lagos, czy Faro. Każde z tych miejsc zachwyca niepowtarzalnym klimatem.


Podobieństwa

Hiszpanię i Portugalię wiele łączy. Począwszy od temperatur, poprzez klimat, a skończywszy na kuchni. W tej zachwycają owoce morza, sery, wina, a także oryginalne słodkości. Wakacyjne wydatki, w tych dwóch krajach także są podobne, chociaż ceny w portugalskich sklepach są trochę niższe, niż w tych hiszpańskich.

Gdzie pojechać z rodziną?

Hiszpania jest miejscem, które bardzo często wybierana na rodzinne wakacje z dziećmi.Nic w tym dziwnego, bo oferuje wiele atrakcji, także dla tych najmłodszych. Do takich wyjątkowych miejsc, które koniecznie należy odwiedzić z dzieckiem możemy zaliczyć: parki rozrywki, ogrody, muzea interaktywne np. CosmoCaixa poświęcone nauce i technice. Warto pamiętać, że nie tylko te atrakcje przeznaczone stricte dla dzieci mogą być dla nich interesujące. Wyjątkowe zabytki i okoliczności przyrody także zachwycą każde dziecko, o ile zadbamy o odpowiednie proporcje. Najpopularniejsze wybrzeża Hiszpanii, do których można zaliczyć Costa del Sol, Costa de Almeria, Costa Dorada, czy Costa Brava, także powinny oczarować każdego młodego człowieka. 

Raj dla miłośników sportów wodnych 

Hiszpania jest doskonałym miejscem dla rodzin z dziećmi, a Portugalia dla miłośników sportów wodnych. Mówi się, że Portugalia to kraj sportów wodnych. Nie ma w tym ani krzty przesady. Odpowiednie warunki umożliwiają uprawianie takich aktywności jak: surfing, kitesurfing, bodyboarding, skateboarding oraz windsurfing. Sportowcy polecają przede wszystkim zachodnie wybrzeże Portugalii, w tym plaże Praia do Guincho, Peniche, Ericeira oraz Nazare.

Hiszpania i Portugalia to jedne z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków. Oferty wycieczek w te rejony znajdziesz na stronie www.itaka.plObydwa miejsca zachwycają okolicznościami przyrody, niezwykłą malowniczością, temperaturą, zabytkami, a także pięknymi wybrzeżami. Choć mówi się, że Hiszpania i Portugalia są podobne, to każde z nich spełni potrzeby innego typu podróżnika. Hiszpania będzie doskonała do relaksu z dziećmi i rodziną, a Portugalia do praktykowania sportów wodnych. 

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: