×

Co możesz, a czego nie powinieneś robić podczas jazdy testowej

  • 30.05.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Co możesz, a czego nie powinieneś robić podczas jazdy testowej
Podobnie jak w przypadku przymierzania ubrań przed ich zakupem, jazda próbna zapewnia dobrą ocenę osiągów, dopasowania, wykończenia i ogólnego odczucia, jakie wywołuje w tobie samochód

Podobnie jak w przypadku przymierzania ubrań przed ich zakupem, jazda próbna zapewnia dobrą ocenę osiągów, dopasowania, wykończenia i ogólnego odczucia, jakie wywołuje w tobie samochód. Ale w przeciwieństwie do tej koszuli, którą łatwo zwrócić do skepu jeśli nie pasuje, zwrot samochodu nie jest tak prosty. Samochód może być jednym z najdroższych zakupów w twoim życiu, dlatego ważne jest, aby dokonać jego właściwej oceny. Najlepszym sposobem na to jest oczywiście jazda próbna! Oto kilka rzeczy do rozważenia na temat produktywnej jazdy testowej.

CO WARTO ZROBIĆ:

Zrób swoją pracę domową

Sprawdź samochody, którymi jesteś zainteresowany. Jakiego rodzaju samochodu szukasz? Czy masz na myśli konkretne modele? Przeczytaj opinie i specyfikacje samochodów, które planujesz przetestować. Najlepiej zaplanuj jazdę próbną tego samego dnia, aby twoje wrażenia były świeższe i łatwiejsze do porównania.

Umów spotkanie

Nie chciałbyś pojawić się w salonie dealerskim tylko po to, by dowiedzieć się, samochód, który wybrałeś, jest niedostępny lub już sprzedany. Dzwonienie z wyprzedzeniem daje sprzedawcy samochodu wystarczającą ilość czasu na przygotowanie pojazdu do jazdy próbnej, ponieważ może on być zaparkowany w innym miejscu. W Skoda Centrum Poznań na jazdę próbną wybranym modelem umówisz się online – wejdź na stronę www.skoda.centrumpoznan.pl

Dokładnie obejrzyj samochód

Zanim zasiądziesz za kierownicą, wypróbuj różne funkcje zapewniające ergonomię i łatwość użytkowania. Czy drzwi otwierają się płynnie? Czy możesz dostosować siedzenia, aby uzyskać więcej miejsca? Czy sterowanie elektroniką jest intuicyjne w obsłudze? Jak działa dźwięk silnika podczas pracy na biegu jałowym? A jeśli testujesz pojazd używany, zwróć uwagę na wgniecenia, zadrapania i zepsuty osprzęt.

Zadawaj mnóstwo pytań

Więcej informacji na temat samochodu może pomóc w lepszym wyczuciu potencjalnego zakupu. Przygotuj wcześniej listę pytań i zapoznaj się z konkretnymi warunkami, takimi jak warunki gwarancji. Odpowiedź na twoje pytania może również wiele powiedzieć o jakości usług, jakich możesz oczekiwać od sprzedawcy samochodu i od dealera po dokonaniu zakupu.

Pojedź tam, gdzie zwykle będziesz jeździć

Sprawdź zdolność samochodu do spełnienia codziennych wymagań dotyczących prowadzenia pojazdu. Porozmawiaj z kierowcą sprzedaży o trasie testowej i określ, jakie warunki na drodze chcesz przetestować. Określ żądania, takie jak dojazdy z zatrzymanym startem, strome podjazdy, wyboiste drogi i ciasne zakręty, aby przetestować przyspieszenie, sterowanie, prowadzenie, hamowanie i zawieszenie samochodu. Spodziewaj się, że niektóre punkty dealerskie mogą mieć wstępnie zaplanowane trasy dla celów bezpieczeństwa.

CZEGO NIE POWINIENES ROBIĆ NA JEŹDZIE TESTOWEJ?

Nie spiesz się

Samochód pokazuje swoją prawdziwą postać właśnie podczas jazdy, więc nie spiesz się. Czy opcje takie, jak klimatyzacja, radio, światła itd są łatwo dostępne z miejsca kierowcy? Jak dobrze widzisz w każdym kierunku, szczególnie tylne okno? 

Nie ścigaj się

Podstawowe zasady i bezpieczeństwo na drodze nadal obowiązują na jeździe próbnej. Zachowaj szczególną ostrożność podczas manewrów lub pokonywania zakrętów, ponieważ możesz nie być jeszcze zaznajomiony z obsługą i reakcją samochodu. Jeśli chcesz przetestować prędkość i przyspieszenie, najpierw powiadom o tym swojego sprzedawcę samochodów.

Nie jedź na jazdę testową tylko jednym samochodem

Testowanie kilku innych samochodów pozwala porównać opcje przed podjęciem decyzji o tym, który najbardziej ci odpowiada. Pamiętaj, że będziesz je prowadził przez jakiś czas. Pozostaw sobie otwarte opcje, aby nie żałować swojej decyzji!

Nie jedź bez rodziny

Jeśli kupujesz samochód rodzinny, ważne jest, aby zabrać ze sobą członków rodziny. Zapoznaj się z ich właściwościami i możliwościami, ponieważ będą najczęściej twoimi pasażerami. Pasażerowie na przednich i tylnych siedzeniach mogą zauważyć rzeczy, które przeoczył kierowca.

Nie podejmuj decyzji, gdy jesteś pod presją

Poświęć trochę czasu na porównanie i przemyślenie wszystkich doświadczeń związanych z jazdą próbną, aby mieć lepszą perspektywę i pewność co do ostatecznego wyboru. Sprzedawcy ze Skoda Centrum Poznań cierpliwie zaczekają, az będziesz gotowy do zakupu!

Grupa Tipmedia
Podziel się: