×

Karboksyterapia w Kaliszu – nowoczesny zabieg odmładzający

  • 17.05.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Karboksyterapia w Kaliszu – nowoczesny zabieg odmładzający
Medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, których celem jest poprawienie wyglądu i przywrócenie młodego wyglądu. Dziś kilka zdań na temat tego, czym jest ciesząca się coraz większą popularnością karboksyterapia.

Medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, których celem jest poprawienie wyglądu i przywrócenie młodego wyglądu. Likwiduje zmarszczki, rozstępy, cellulit, kurze łapki, wypadanie włosów, poprawia jędrność skóry. Dla wielu osób ma to również znaczenie dla dobrego samopoczucia. Wykorzystanie nowoczesnych technologii sprawia, że oferta jest bardzo bogata. Warto jednak wybierać te, które są mniej inwazyjne i szkodliwe dla organizmu.

Na czym polega karboksyterapia?

To zabieg polegający na wstrzykiwaniu za pomocą mikroigieł precyzyjnych dawek dwutlenku węgla śródskórnie lub podskórnie. Dwutlenek węgla powoduje poszerzenie naczyń krwionośnych i powstawanie nowych. Dzięki temu występuje lepsze ukrwienie, do tkanek dostarczana jest większa ilość tlenu i substancji odżywczych. Poprawie ulega mikrokrążenie, zwiększa się produkcja kolagenu. Dzięki temu skóra w krótkim czasie odzyskuje swoją jędrność, co znacząco wpływa na wygląd. Drobne zmarszczki znikają, a te głębokie ulegają znacznemu spłyceniu. Karboksyterapia powoduje także rozbicie złogów tłuszczowych.

 

Źródło: karboksyterapia - akademiazdrowejskory.pl (Kalisz)

 

Dla kogo terapia dwutlenkiem węgla?

Przede wszystkim dla osób, które w krótkim czasie i skutecznie chcą poprawić swój wygląd. Największą skuteczność karboksyterapia wykazuje w niwelowaniu rozstępów, sięga nawet 97%. Kolejne miejsca zajmuje niwelowanie zmarszczek i cieni pod oczami – 90% oraz likwidacja cellulitu – 89%. W tych przypadkach skuteczność jest znacznie większa niż przy stosowaniu innych metod.

Karboksyterapia stosowana jest także do:

  • zahamowania wypadania włosów,

  • redukcji zmarszczek,

  • likwidacji zwiotczenia skóry po porodzie,

  • likwidacji blizn,

  • redukcji podwójnego podbródka,

  • odmłodzenia skóry,

  • regeneracja dłoni.

Terapia dwutlenkiem węgla ma zastosowanie nie tylko w celach estetycznych, ale także leczniczych. Dobre efekty przynosi w przypadku łuszczycy, owrzodzeń, przewlekłej niewydolności kończyn, zaburzeniu krążenia, trudno gojących się ranach.

 

Zalety karboksyterapii

Obok szerokiego zastosowania, największą zaletą jest (w porównaniu z innymi zabiegami) bardzo mała ilość przeciwwskazań. Dzięki temu dostępne są one dla większości osób. Niestety z tej metody nie mogą skorzystać kobiety w ciąży, chorzy na ciężką niewydolność nerek i płuc oraz ciężkie choroby serca.

Karboksyterapia jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, bezbolesnym, ale może być wykonywany tylko przez lekarza medycyny estetycznej, to gwarantuje prawidłowe dobranie dawek dwutlenku węgla i odpowiednią głębokość iniekcji, a tym samym skuteczność zabiegu

Dla osiągnięcia pożądanych efektów konieczne jest wykonanie 6-10 zabiegów karboksyterapii. Ich ilość uzależniona jest od obszaru, na którym wykonywany jest zabieg i stopnia zaawansowania problemu.

Wiele gabinetów medycyny kosmetycznej, oferuje bezpłatne konsultacje, podczas których klient informowany jest o możliwości zastosowania różnych metod zabiegów kosmetycznych, ewentualnych przeciwwskazaniach, przebiegu terapii i ilości koniecznych zabiegów. Takie informacje znacznie ułatwiają ostateczne podjęcie decyzji.

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: