×

Jak oblicza się koszty przeprowadzki międzynarodowej?

  • 18.12.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Jak oblicza się koszty przeprowadzki międzynarodowej?
Przeprowadzka międzynarodowa może być poważnym kosztem, jednak powierzenie jej w ręce fachowców pozwala na uniknięcie wielu błędów. Ile będziemy musieli zapłacić za skorzystanie z takich usług przeprowadzkowych?

Przeniesienie się z miejsca na miejsce pomiędzy dwoma różnymi krajami może być sporym problemem – nie dość, że do przewiezienia jest najczęściej wiele przedmiotów na dość dużą odległość, to jeszcze sam dojazd jest czasochłonny. W związku z tym przed rozpoczęciem planowania przeprowadzki warto zastanowić się, czy warto przygotować ją samodzielnie, czy też lepiej powierzyć wszystko w ręce fachowców w tej dziedzinie.

 

Dzisiaj w Polsce działa wiele firm przeprowadzkowych, które zapewniają swoim klientom kompleksową i fachową obsługę w ramach przenosin – także na te największe odległości. Najczęściej jednak obsługują one przeprowadzki w ramach Europy, jako że to na tym obszarze przeprowadzamy się najczęściej. Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Norwegia, Szwajcaria czy Irlandia to tylko kilka popularnych kierunków.

 

Firmy przeprowadzkowe są w stanie zapewnić kompleksową obsługę na tych właśnie trasach oraz w wielu innych kierunkach. Jak jednak obliczane są wtedy koszty przeprowadzki?

 

Dystans ma duże znaczenie

Głównym czynnikiem determinującym koszt przeprowadzki międzynarodowej jest dystans do pokonania. Wyceny usług przeprowadzkowych bazują wówczas na liczbie pokonanych kilometrów, dlatego przeprowadzka z jednego kraju do drugiego może kosztować około 2 000 złotych, ale może być też wydatkiem 5 000 złotych, gdy miejscowości położone są pomiędzy sobą na dłuższym dystansie.

 

Warto jednocześnie zaznaczyć, że na koszt związany z dojazdem mogą składać się też inne opłaty, na przykład autostradowe, za promy, dlatego są one wtedy doliczane do ogólnych kosztów przenosin.

 

Im więcej do przewiezienia, tym drożej

Następnym ważnym czynnikiem przy kalkulowaniu ceny przeprowadzki międzynarodowej jest ilość mienia do przewiezienia. Tutaj także zasada jest prosta – im więcej mienia mamy do przewiezienia, tym wyższy będzie to koszt. W związku z tym przeprowadzka z meblami, sprzętem AGD, RTV będzie znacznie droższa od tej, która będzie obejmować tylko podstawowe przedmioty będące własnością klienta.

 

Rozliczenia najczęściej bazują na wielkości samochodu używanego podczas przeprowadzki, dlatego jeśli to duży meblowóz, cena będzie wyższa niż w przypadku mniejszego auta dostawczego.

 

Zakres wybranych usług

Bardzo ważny jest również zakres usług przeprowadzkowych, które zostaną wybrane przez klienta. Aktualnie firmy przeprowadzkowe organizujące przeprowadzki międzynarodowe np. Jupiter są w stanie zapewnić klientom kompleksową obsługę, która obejmuje nie tylko przewiezienie przekazanego mienia, ale również dodatkowe prace.

 

Firma przeprowadzkowa może dostarczyć klientowi materiały niezbędne do pakowania, na przykład takie jak kartony, folie, taśmy klejące. Jej pracownicy mogą również zająć się pakowaniem mienia oraz mogą je zabezpieczyć na czas przewozu. Usługa może włączać wyniesienie, załadunek, rozładunek oraz wniesienie mienia do nowego lokum, w tym także gabarytów takich jak meble, sprzęty AGD.

 

Oprócz tego wiele firm przeprowadzkowych zajmuje się również świadczeniem takich usług jak magazynowanie mienia, utylizacja tego, które klientowi nie jest potrzebne, sprzątanie po przeprowadzce. Zatem klient może zlecić wtedy firmie przeprowadzkowej wszystkie usługi niezbędne podczas przenosin, aby nie zajmować się tym samodzielnie.

 

Warto przy tym zaznaczyć, że na koszt przeprowadzki wpływa też liczba pracowników firmy przeprowadzkowej gotowych do pomocy – im jest ich więcej, tym cena będzie wyższa.

Grupa Tipmedia
Podziel się: