×

Płyn do mycia felg i żel do opon – kompleksowe czyszczenie

  • 13.12.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Płyn do mycia felg i żel do opon – kompleksowe czyszczenie
Jeżeli nie obce jest ci zagadnienie auto detailingu, z pewnością spotkałeś się z wieloma różnymi produktami do kompleksowego czyszczenia auta. Jednymi z nich były płyn do mycia felg oraz żel do opon. W poniższym tekście przyjrzymy im się nieco bliżej.

Auto detailing – kosmetyka dla auta

Nie bez powodu niektórzy mężczyźni zwracają się do swoich samochodów, jak do kobiet. W końcu zarówno panie, jak i auta mają coś, co je łączy. Jest to potrzeba pójścia do spa. Właśnie tak, najkrócej można określić auto detailing. Bardziej książkowa definicja mówi nam z kolei, że jest to zoptymalizowany proces kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji pojazdu samochodowego lub jego elementów, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, w celu podniesienia walorów estetycznych i użytkowych pojazdu, a także przedłużenia jego żywotności. Chodzi więc o to, by auto błyszczało, zarówno w środku, jak i na zewnątrz, a przy tym jego elementy (np. lakier, tapicerka) były chronione i nie zużywały się tak szybko. Proces auto detailingu możemy przeprowadzić samemu we własnym garażu lub zlecić to zadanie profesjonalnej firmie. W przypadku mycia i renowacji opon oraz felg, nie potrzebujemy pomocy specjalistów, bowiem nie jest to zbyt trudna sztuka. A jak się do niej zabrać?

Płyn do mycia felg – pierwszy akt czyszczenia

Jeżeli zależy nam na błyszczących felgach i oponach czarnych jak smoła, potrzebne są profesjonalne kosmetyki samochodowe. Jako pierwszy do akcji powinien wkroczyć płyn do mycia felg. Felgi, czy to stalowe, czy aluminiowe, bezustannie narażone są na działanie czynników zewnętrznych. Zimą jest to przede wszystkim sól drogowa, która powoduje korozję wszystkich metalowych elementów auta. Jednak również „zwykły” deszcz czy śnieg mają destrukcyjny wpływ na nie. Dlatego tak istotne jest, by raz na jakiś czas w ruch poszedł płyn do mycia felg, który dokładnie spenetruje felgę i przywróci jej dawny blask. Nie tylko usunie on brud, ale i zabezpieczy felgę przed korozją czy przyleganiem zanieczyszczeń.

Żel do opon – na idealny połysk

Dla jednych kupno żelu do opon, to bezsensowna strata pieniędzy. Inni zaś uważają, że żel do opon to kosmetyk samochodowy, jak każdy inny. Prawda nie leży jednak pośrodku i każdy ma swoje racje. Do czego więc przyda się żel do opon? To część większej całości, o której mówiliśmy powyżej. Auto detailing ma sens wtedy, gdy dbamy o każde element wewnętrzny, jak i zewnętrzny. Żel do opon sprawi, że opony naszego auta nabiorą nowego blasku i podkreśli wcześniej dokonane zmiany, jak renowacja felg czy lakieru.

Grupa Tipmedia
Podziel się: