×

Wszechstronna maszyna 3 w 1 czyli Manitou MRT 2150 Privilege Plus!

 • 23.11.2018, 09:00
 • Grupa Tipmedia
Wszechstronna maszyna 3 w 1 czyli Manitou MRT 2150 Privilege Plus!
Obecnie każde przedsiębiorstwo, niezależnie od branży, stara się jak najlepiej wykorzystać potencjał drzemiący w zakupionym sprzęcie. Ważne, aby był on wielofunkcyjny, wszechstronny oraz wydajny. Taka właśnie jest ładowarka Manitou MRT 2150 Privilege Plus.

Jedna maszyna - trzy funkcje

Odkąd, w 2016 roku, ładowarka MRT 2150 pojawiła się na rynku, stała się jedną z najczęściej poszukiwanych i wybieranych ładowarek teleskopowych w Polsce. Wynika to głównie z faktu, iż łączy ona w sobie funkcje aż trzech urządzeń jednocześnie - żurawia, pomostu podnośnikowego oraz wózka teleskopowego. Staje się, tym samym, jednym z najbardziej pożądanych sprzętów na rynku! Dzięki zdolności obracania wysięgnika o 360 stopni, operator nie musi przemieszczać maszyny wykonując kolejne czynności. Maksymalna wysokość podnoszenia pozwala na uniesienie ładunku (o wadze do 2 500 kg) na ponad 20 metrów! Natomiast maksymalny ciężar, jaki może unieść ładowarka na rozłożonych podporach to blisko 5 ton.
Manitou MRT 2150 dzięki swoim świetnym parametrom wykorzystywana jest z powodzeniem zarówno w budownictwie, jak i przemyśle ciężkim. Warto wspomnieć także, iż maszyna ta została uznana za najmocniejszą ładowarkę w klasie maszyn obrotowych o wysokości podnoszenia 21 metrów.

Charakterystyka Manitou MRT 2150 Privilege +

charakterystyka manitou mrt 2150 privilege

To, co charakteryzuje ładowarkę Manitou MRT 2150 to zwiększony maksymalny rozstaw podpór - wynoszący 5555 mm. W stosunku do poprzednich wersji ładowarek teleskopowych tej marki, podniesiony został również o 130mm punkt obrotu wysięgnika. Dzięki temu zabiegowi znacząco poprawiła się widoczność. Poza tym, podniesienie punktu obrotu umożliwia sprawne podniesienie ładunku znajdującego się w niedużej odległości od ładowarki, w momencie, gdy stoi ona na podporach.
Pojazd jest wyposażony w czterocylindrowe wydajne i ekonomiczne silniki o mocy 156KM (115kW). Zbiornik paliwa w ładowarce Manitou MRT 2150 jest w stanie pomieścić aż 305 litrów paliwa. Ponadto ładowarka ma napęd hydrostatyczny na 4 (dodatkowo skrętne) koła, z dwoma prędkościami poruszania się (do przodu i do tyłu) - aż do 40 km/h. Wszystkie te cechy ułatwiają długą i efektywną pracę, nawet przy dużej intensywności wykonywania zadań.

Zaawansowany system LMI

Pomimo iż, ładowarka Manitou MRT 2150 jest dużych rozmiarów sprzętem do intensywnych prac, jej projektanci zadbali także o zapewnienie komfortu obsługi (a także bezpieczeństwa) operatorom tego urządzenia. Dzięki zastosowaniu systemu LMI (Load Monitoring Indicator) wszelkie ruchy i czynności grożące ewentualną utratą stateczności są stale monitorowane oraz w razie konieczności - blokowane. Ten zaawansowany system automatycznie przelicza maksymalny możliwy udźwig w stosunku do stopnia wysunięcia podpór. Pozwala także operatorowi na określenie i zaprogramowanie:

 • prędkości wykonywania ruchów hydraulicznych pojazdu;
 • maksymalnej wysokości podnoszenia;
 • maksymalnego pola pracy (obrotu);
 • maksymalnego udźwigu w zależności od typu zamontowanego osprzętu.

Nowoczesna technologia w znaczący sposób ułatwia pracę wykonywaną przy pomocy ładowarki Manitou MRT 2150 Privilege + oraz wpływa na jej usprawnienie.

Osprzęt do Manitou MRT 2150

Uniwersalność ładowarki MRT 2150 w dużej mierze wynika z jej wielofunkcyjności. Standardowo urządzenie to występuje z karetką PFB oraz widłami o długości 1200mm. Jednak maszyna tego typu przystosowana jest do współdziałania z różnym osprzętem, np.:

 • pomostami roboczymi;
 • pomostami roboczymi rozkładanymi nadbudowanymi;
 • wysięgnikami - żurawiami (z hakiem lub bez);
 • wysięgnikami - żurawiami przedłużanymi z wciągarką;
 • łyżkami;
 • zamiatarkami;
 • pojemnikami na beton.

W tym miejscu warto także wspomnieć o dodatkowej funkcji Manitou MRT 2150 - pojazd ten może być sterowany także drogą radiową. Jest to szczególnie wygodne i przydatne w sytuacji, gdy operator znajduje się na platformie roboczej lub poza maszyną (istnieje możliwość zdalnego sterowania osprzętem w odległości do 100 metrów od pojazdu).

Komfort pracy

komfort pracy

Na komfort pracy, poza nowoczesnymi technologiami, możliwością zamontowania dodatkowego osprzętu oraz zdalnym sterowaniem, wpływa także ogólna wygoda na stanowisku operatora czy intuicyjne sterowanie. Ładowarka teleskopowa MRT 2150 Privilege Plus posiada w kabinie operatora wiele udogodnień, które podnoszą komfort obsługi pojazdu. Znaleźć tam można m.in.:

 • wygodny, amortyzowany pneumatycznie, elektrycznie odchylany fotel operatora;
  klimatyzację;
 • elektryczne szyby w drzwiach;
 • podgląd z kamer (“cofania”, bocznej oraz ulokowanej na końcu wysięgnika);
 • joysticki do sterowania ruchami hydraulicznymi.

O czym pamiętać kupując Manitou MRT 2150?

Ładowarka teleskopowa Manitou MRT 2150 jest jednym z większych dostępnych na rynku sprzętów, rozmiarami i wydajnością znacznie przewyższającym tradycyjne czołowe wózki elektryczne czy sztaplarki spalinowe, dlatego podczas jej zakupu warto zadbać o najważniejsze kwestie, takie jak:

 • dogodne finansowanie (np. możliwość rozłożenia płatności na raty);
 • zapewnienie łatwego dostępu do części zamiennych;
 • ewentualną rozszerzoną gwarancję;
 • umowę na serwisowanie i regularne przeglądy sprzętu;
 • niezbędne uprawnienia (kategorii IWJO) dla przyszłych operatorów pojazdów.

Podsumowanie

podsumowanie manitou mrt

Decydując się na zakup ładowarki teleskopowej Manitou MRT 2150 masz pewność wyboru profesjonalnego i wszechstronnego sprzętu, który sprosta wymaganiom codziennej, nawet bardzo intensywnej pracy. Warto pomyśleć o tej maszynie a jej kupno potraktować jako inwestycję na długie lata.
Szukasz ładowarki teleskopowej Manitou MRT 2150? Znajdziesz ją tutaj!

Grupa Tipmedia
Podziel się: