×

Kiedy kontaktować się z adwokatem?

  • 11.10.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Kiedy kontaktować się z adwokatem?
Zastanawiasz się, na jakim etapie działania twojej firmy powinieneś skontaktować się z adwokatem?

Zastanawiasz się, na jakim etapie działania twojej firmy powinieneś skontaktować się z adwokatem? Istnieją oczywiste odpowiedzi na to pytanie: Kiedy zostałeś aresztowany, kiedy zostajesz pozwany lub grożono ci rozprawą sądową, lub kiedy chcesz kogoś oskarżyć.

 

Ale jeśli coś takiego przydarzyło się tobie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że już w międzyczasie zaangażowałes prawnika. Lepiej zapobiegać, niz leczyć. Świadomość, że twój wspaniały pomysł na biznes faktycznie narusza pewne niejasne przepisy prawa, byłaby przydatna jeszcze zanim naruszyłbyś te przepisy. Zrozumienie tego, co oznacza umowa lojalnościowa, którą podpisałeś tak niedawno, przed otwarciem swojego biznesu naruszającego tę umowę po drugiej stronie ulicy od byłego pracodawcy, mogło zapobiec grubemu procesowi sądowemu i zaoszczędzić kupę pieniędzy i czasu. Równiez w życiu codziennym – świadomość tego, jak zgodnie z prawem można rozwiązywac pewne konflikty i nieporozumienia, zawsze jest przydatna.

 

Często pamiętamy zbyt późno o zasadzie, że lepiej zapbiegać, niz leczyć. Niezależnie od etapu rozwoju, na którym znajduje się twoja firma, czy to startup, czy działa na rynku już od jakiegoś czasu, profesjonalna obsługa prawna może być jedną z najlepszych inwestycji, jakich dokonasz. Jeśli wybierzesz mądrze, adwokat stanie się częścią twojego zespołu zasadniczego wraz z menadżerem operacyjnym i księgowym. Obsługa prawna może pomóc firmie chronić jej fundusze, wizję, pracowników, produkty i markę. Pomaga uniknąć stresu, wie, jak konstruować te przerażające kontrakty, wspiera cię w wynegocjowaniu właściwej umowy, opracowuje odpowiednią strategię ochrony pomysłów, lokalizuje potencjalne punkty zapalne, planuje i chroni przed problemami, o których nigdy się nie śniło, zanim staną się rzeczywiste. Być może, co najlepsze, obsługa prawna daje strukturę biznesową i strategię, która zapewnia ci spokój i pozwala robić to, co robisz najlepiej - budować swój biznes.

 

Kiedy powinieneś zadzwonić do adwokata? Z biznesowego punktu widzenia zaleca się wezwanie prawnika, gdy:

 

- Zakładasz firmę;

- Potrzebujesz wzoru umowy lub kontraktu;

- Potrzebujesz zatrudnić pracowników;

- Chcesz zmienić swoją strukturę biznesową;

- Potrzebujesz pomocy w zakresie zgodności;

- Sprzedajesz lub kupujesz firmę albo wchodzisz w spółkę;

- Jesteś proszony o podpisanie wszystkiego, co wiąże się z wymianą pieniędzy lub własności;

-Jesteś pro9szony o podpisanie wszystkiego, co pozbawia cię określonych praw lub przywilejów; lub

- Kiedy twoja intuicja podpowiada ci, ze potrzebujesz wsparcia adwokata.

Ta lista nie jest wyczerpująca, ale tak ciężko pracujesz, aby twoja firma funkcjonowała jak najsprawniej (i przynosząca zyski), że zdarza ci sie utknąć w legalnym bałaganie ( co nigdy nie jest częścią niczyjego biznesplanu). Nie masz pewności, czy twój problem jest związany z prawem, czy z czymś innym? Zapytaj. Skonsultuj się ze specjalistami z Kancelarii Wrzecionek & Partnerzy. Odwiedź stronę internetową www.wrzecionek.com.pl i poznaj szczegóły oferty.

Grupa Tipmedia
Podziel się: