×

Poznaj uniwersalne manekiny wystawowe

  • 09.10.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Poznaj uniwersalne manekiny wystawowe
Manekiny wystawowe wielu osobom kojarzą się wyłącznie z witrynami sklepowymi. Tymczasem znajdują one swoje zastosowanie także w przypadku pracowni będących jednocześnie butikami. Dowiedz się jakie funkcje mogą pełnić manekiny wystawowe we współczesnym świecie mody.

Kiedy pracownia staje się sklepem

Wiele osób trudniących się w szyciu ubrań decyduję się na praktyczne rozwiązanie połączenia sklepu z pracownią. Bez wątpienia ma ono wiele zalet. Przede wszystkim nie tracąc czasu, na bieżąco możemy wykonywać aktualne zamówienia bądź też dokonywać poprawek. Pobrane wymiary klienta od razu przenosimy na manekina i przystępujemy do pracy. Takie rozwiązanie wielu osobom kojarzy się z profesjonalizmem. Wynika to głównie z faktu, że aktualnie w wielu sklepach spotykamy się z obsługą, która tak naprawdę nie zna specyfiki swojego miejsca pracy. Wchodząc do pracowni, w której przyjmuje nas krawcowa mamy poczucie, że rozmawiamy z profesjonalistką i poznajemy tym samym osobę, która będzie wykonywała dla nas dany strój. Mimo iż w XXI wieku modna jest komunikacja internetowa, to nie zmienia to faktu, że wielu rzeczy nie da się przekazać w mailu bądź telefonicznie. Podczas bezpośredniego spotkania mamy jasny komunikat czy dana osoba na pewno zna nasze potrzeby i oczekiwania, co jest niezwykle istotne w przypadku wykonywania ubrań na zamówienie. Wynika to główni z faktu, że zazwyczaj decydujemy się na tego rodzaju rozwiązanie na naprawdę ważne wyjścia i właśnie wtedy najbardziej zależy nam na tym, aby wyglądać perfekcyjnie.

Manekiny wystawowe w stylu vintage

Manekiny świetnie sprawdzają się nie tylko w sklepach będących pracowniami w klasycznym rozumieniu tych terminów. Nowością są modele w stylu vintage, które bardzo często stosowane są w butikach sprzedających bieliznę. Sprawdź w tym miejscu takie właśnie rozwiązanie. W takim wypadku manekiny wystawowe pełnią funkcję prezentacji posiadanego asortymentu oraz dają możliwość sprzedawczyni podkreślenia wszelkich atutów danego modelu bez konieczności zakładania go bezpośrednio klientce. Dzięki takiemu rozwiązaniu zainteresowana osoba może poznać wszelkie atuty produktu i zadecydować czy chce go przymierzyć. Sklepy sprzedające bieliznę zazwyczaj wyposażone są w charakterystyczny sposób, co manekiny w stylu vintage z łatwością podkreślają.

Zalety korzystania z manekinów w kontakcie z klientem

Wielu krawców zwraca również uwagę na to, że manekiny mogą być wykorzystane w pracowni nie tylko w szyciu na miarę, ale również w celu dobrania odpowiednich dodatków. Bardzo często zdarza się bowiem, że klient zabiera ze sobą konkretną bluzkę czy sukienkę i oczekuje dobrania do niej dodatków w postaci biżuterii, apaszki czy też kapelusza. Dysponując manekinem, możemy z łatwością założyć na niego dane ubranie i zaprezentować klientowi jak wygląda ono w połączeniu z oferowanymi dodatkami.

Grupa Tipmedia
Podziel się: