×

Odtwarzacze i kontrolery multimedialne - co potrafią

  • 28.09.2018, 10:35
  • Grupa Tipmedia
Odtwarzacze i kontrolery multimedialne - co potrafią
Odtwarzacze i kontrolery multimedialne to rozwiązania, które nie tylko ułatwiają mikoswanie muzyki, ale przede wszystkich wnoszą jakość występów DJ-ów na dużo wyższy poziom. Rozwój technologiczny i dążenie do bycia lepszym od konkurencji motywuje producentów sprzętu DJ-skiego do produkcji rewolucyjnych urządzeń, które zmieniają świat muzyki.

Co oferują odtwarzacze CD i kontrolery MIDI?

CD Player jest w tej chwili najpopularniejszym źródłem dźwięku, które podłącza się pod miksery. Odtwarzacz CD jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga zaawansowanych umiejętności. Nie wpływa to jednak na jakość pracy. CD Playery oferują nam bardzo wiele funkcji, które ubarwiają miks muzyki. Kolejnym plusem tego rozwiązania jest kompatybilność z nośnikami danych. Do większości odtwarzaczy możemy podłączyć własnego pendrive’a bądź kartę SD. Obie te opcje pomieszczą zdecydowanie więcej plików i są łatwiejsze w transporcie od tradycyjnych płyt CD.

Czasy jednak się zmieniają. Jeszcze nie tak dawno temu odtwarzacze CD wyparły z rynku gramofony, a już dziś na stołach DJ-ów możemy zobaczyć inne, bardziej kompaktowe rozwiązanie. Laptop z oprogramowaniem najczęściej spotykany jest na stołach początkujących adeptów DJ-ki. Praca na takim zestawie jest zdecydowanie prostsza, a podłączenie pod komputer kontrolera MIDI poszerza wachlarz umiejętności muzyka. Kontrolery pomagają w miksowaniu i dają dużo więcej możliwości od czystego programu komputerowego, a dodatkowo oferują wygodę w użytkowaniu. Praca za pomocą myszy i klawiatury laptopa nie należy przecież do najbardziej komfortowych i rozwiązań.

W mieście jest nowy gracz, który łączy dwa światy
 

Denon SC 5000 to profesjonalny odtwarzacz z wbudowanym kontrolerem MIDI, który samodzielnie analizuje zarówno Beatgrid, jak i tonację utworu. Napędzany jest przez dedykowany wielordzeniowy procesor obsługujący innowacyjny system zarządzania biblioteka muzyczną. Dzięki funkcji Engine Prime SC5000 odtwarza, organizuje, kategoryzuje oraz importuje utwory przy użyciu drag’n drop bezpośrednio z folderów stworzonych na naszych kontach iTunes lub Serato.

Istotnym elementem odtwarzacza firmy Denon jest 7-calowy ekran dotykowy, który w szybki sposób umożliwi wyszukiwanie oraz sortowanie muzyki. Wyświetlacz umożliwia również sterowanie gestami, co zapewnia doskonałą nawigację użytkownika. SC5000 Prime potrafi analizować pliki muzyczne. Szczegółowe informacje na ich temat pojawiają się na displeju, a dwuwarstwowy deck i 8-calowe koło JOG z centralnym wyświetlaczem pokazuję okładkę puszczanego utworu.  

Współpraca z Tobą, a nie przeciwko Tobie

Kreatywność DJ-ów wchodzi właśnie na nowy nieznany wcześniej poziom. Po podłączeniu zewnętrznych dysków lub karty SD Denon SC5000 Prime pamięta wszystkie wprowadzone wcześniej zmiany. Z poziomu systemu urządzenie przywołuje każde z Twoich preferencji i ustawień. Obejmuje to przede wszystkim wykonane punkty CUE oraz pola LOOP. Odtwarzacz posiada osiem dotykowych padów wyzwalających, a te zapewniają swobodę w wykonywaniu oszałamiających sztuczek.


Według producenta Denon SC5000 Prime to prawdziwy kamień milowy w technologii DJ, a praca z nim ma być prosta oraz intuicyjna. Patrząc na możliwości, jakie oferuje ten odtwarzacz, rzeczywiście można odnieść takie wrażenie. Urządzenie łączy ze sobą wszystkie elementy must have odtwarzacza i kontrolera, a rewolucyjne rozwiązania wprowadzają miksowanie muzyki na nowy, wyższy poziom.

Grupa Tipmedia
Podziel się: