Tańszy prąd dzięki specjalnym strefom godzinowym

  • 13.07.2022, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Tańszy prąd dzięki specjalnym strefom godzinowym
Chociaż częste podwyżki prądu to coś, do czego w ostatnich latach wiele osób zdążyło się już przyzwyczaić, to ostatnie wzrosty cen sprawiły, że coraz częściej pojawiają się obawy o wysokość rachunków za energię. Dodatkowo w przeciwieństwie do wydatków, które w razie potrzeby można bez większego problemu ograniczyć, trudno sobie wyobrazić realne zmniejszenie zużycia prądu, zwłaszcza że obecnie wykorzystuje się go nie tylko do zasilania urządzeń RTV i AGD, ale również jest niezbędny do przygotowania posiłków lub ogrzania domu.
  1. Czy można ograniczyć zużycie prądu?
  2. Jak uzyskać tańszy prąd?
  3. Najpopularniejsze taryfy prądu

Czy w związku z tym istnieje jakikolwiek sensowny sposób, aby można było obniżyć wysokość rachunków? Okazuje się, że tak! Wbrew pozorom rozwiązanie jest niezwykle proste i polega na dopasowaniu strefy godzinowej w taki sposób, aby najlepiej odpowiadała potrzebom domowników.

Czy można ograniczyć zużycie prądu?

Wysoki koszt energii elektrycznej sprawia, że wiele gospodarstw domowych zaczyna szukać rozwiązań, aby ograniczyć zużycie prądu. Uzyskane dzięki temu oszczędności będą niewielkie, jednak zawsze warto wypróbować kilka sposobów. Pierwszym z nich jest nieznaczne obniżenie (nawet o pół stopnia) temperatury w lodówce. Można również odłączać od sieci nieużywane sprzęty elektroniczne i wymienić żarówki na energooszczędne.

Jak uzyskać tańszy prąd?

Jeżeli jednak zależy ci na tym, aby mieć tańszą energię elektryczną, zamiast utrudniać sobie codzienne funkcjonowanie dla niewielkich oszczędności, lepiej pomyśleć o tym, w jakich godzinach domownicy najczęściej korzystają z prądu. Dzięki temu będzie można sprawdzić, jaka grupa taryfowa będzie najlepsza. Wiele osób dzięki takiemu podejściu uzyskało nieporównywalnie tańszy prąd. Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że nie trzeba zmieniać swoich przyzwyczajeń, bo taryfa dopasowywana jest do trybu życia danego gospodarstwa. Na stronie popularnego dostawcy prądu znajdziesz trzy najchętniej wybierane taryfy.

Najpopularniejsze taryfy prądu

Wśród nich jest propozycja dla osób, które chcą przez cały czas płacić tyle samo za prąd. Ta opcja ma oznaczenie G11. Dostępna jest także ciekawa alternatywa dla tych, którzy preferują nocny tryb życia w postaci taryfy G12w. W tym przypadku niska cena obowiązuje nie tylko w godzinach nocnych, ale również w dni ustawowo wolne. W domach i mieszkaniach, w których wykorzystywane jest ogrzewanie elektryczne, można natomiast postawić na taryfę G12. Szczegóły oferty można znaleźć na stronie, a o aktualną ofertę najlepiej zapytać sprzedawcę.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: