×

Dbamy o bramę garażową – kiedy wymienić uszczelki do bram garażowych?

  • 04.09.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Dbamy o bramę garażową – kiedy wymienić uszczelki do bram garażowych?
Odpowiednia konserwacja bramy garażowej umożliwia sprawne działanie przez długie lata. Dlatego regularne prace serwisowe pozwolą uniknąć nam wymiany na nowy model.

Łatwa profilaktyka dla każdego

Drobne usterki bram garażowych bardzo łatwo naprawić. Brak reakcji na pojawiające się problemy może bowiem doprowadzić do całkowitej awarii sprzętu. Drobne naprawy możemy wykonać sami i to bez konieczności zdejmowania skrzydła. Dlatego najlepiej dokonywać regularnego przeglądu bramy garażowej. Jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy, by określić precyzyjnie jej stan, możemy zlecić to profesjonaliście. Oszacuje on stan naszej bramy i wskaże elementy, które wymagają renowacji lub wymiany. Dbanie o bramę powinniśmy zacząć od utrzymywania jej w czystości. Najwięcej brudu gromadzi się w prowadnicach, które możemy czyścić za pomocą miękkiej szczotki lub suchej ściereczki. Ruchome części bramy, czyli zawiasy i sprężyny, należy regularnie smarować. Warto też sprawdzić zabezpieczenia przeciążeniowe czy prawidłowe działanie fotokomórki. Najwięcej o jej stanie powie nam test bramy w stanie rozblokowanym. Przesuwanie segmentu po prowadnicach bez użycia dodatkowej siły potwierdzi jej bardzo dobry stan techniczny.

Wymień uszczelki do bram garażowych

Jednak bywa i tak, że drobne naprawy nie przywrócą bramie odpowiedniego działania. Wówczas musimy pomyśleć o zakupie nowego modelu. Wówczas zdecydujmy się na bramę nowszej generacji. Taki wybór zwiększy nie tylko funkcjonalność, ale również pozwoli na lepszą termoizolację. Dlatego klienci często decydują się na bramę z napędem, która nie wymaga ręcznego otwierania. Możemy tego dokonać z samochodu czy dowolnego miejsca w domu. Szczelna konstrukcja podniesie nam zaś temperaturę w garażu. Wymieniając bramę na nową warto także dopasować ją do koloru elewacji. Jak wygląda proces wymiany drzwi garażowych? Oczywiście wszystko rozpoczyna się od demontażu starej bramy. Zwróćmy wówczas uwagę na to, czy usunięcie bramy nie wpłynie na stabilność konstrukcji garażu. Jeśli mamy co do tego wątpliwości, powinniśmy zamontować tymczasowe podpory. Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie ubytków w ścianach. Dopiero wówczas możemy zainstalować ościeżnice oraz prowadnice. Bardzo ważne jest, by zachować przy montażu piony i poziomy. Tylko wtedy brama będzie działała prawidłowo. Następnym etapem będzie montaż paneli, który wykonuje się od dołu. Po ich umieszczeniu należy je skręcić za pomocą zawiasów. Na końcu segmentu umieszczamy uszczelki do bram garażowych. Gwarantują one odpowiednie przyleganie do podłoża, a także ochronę przed wodą  i termoizolację. Pamiętajmy, by uszczelki do bram garażowych były wykonane z PCV z dodatkiem kauczuku. Zobacz tutaj tego typu produkty, które charakteryzuje duża wytrzymałość. Znajdziemy tam nie tylko uszczelki dolne, ale także górne i boczne. Ostatnim krokiem instalacji nowej bramy jest odpowiednie zamontowanie sprężyn oraz naciągnięcie stalowych linek. Gwarantuje to bowiem odpowiednią pracę całej konstrukcji.

Grupa Tipmedia
Podziel się: