×

Wybieramy modną armaturę łazienkową

  • 21.08.2018, 17:00
  • Grupa Tipmedia
Wybieramy modną armaturę łazienkową
Nowoczesna armatura ozdobi wnętrze łazienki i będzie służyć domownikom przez lata. Warto skupić się na wyborze baterii, umywalek czy kabin prysznicowych, które będą nie tylko piękne, ale też funkcjonalne. Zwróć uwagę na łatwość w utrzymaniu czystości oraz wysoką jakość materiałów. Podpowiadamy, jak zaprojektować nowoczesną łazienkę.

Armatura łazienkowa to zarówno pojedyncze kurki i wieszaki, jak również wanny i kabiny z deszczownicami. Elementy wyposażenia, których nie zmieniasz latami, ponieważ remont łazienki zazwyczaj wiąże się z dużym nakładem czasu i kosztów. Dlatego na etapie urządzania domu warto, aby została wybrana odpowiednia armatura łazienkowa. Sklep internetowy to dobre miejsce na zakupy, ponieważ oferuje rozbudowany asortyment produktów o walorach estetycznych i użytkowych.

Co jest modne?

Obecnie najmodniejsze łazienki posiadają armaturę, która przede wszystkim jest stylowa i funkcjonalna. Kurki powinny być łatwe w obsłudze, aby czas spędzony pod prysznicem nie upływał na walce o optymalną temperaturę i ciśnienie wody.

Jeżeli interesuje Cię modna armatura łazienkowa, sprawdź ofertę Rea pod adresem https://lazienka-rea.com.pl.

Armatura minimalistyczna

Obecnie wśród najgorętszych trendów łazienkowych jest armatura minimalistyczna. Baterie podtynkowe oraz inne sposoby na schowanie poszczególnych elementów dodają wnętrzu harmonii i ułatwiają utrzymanie porządku.

Do najważniejszych zalet baterii podtynkowych należą:

  • ukryte elementy instalacyjne, które w ten sposób są chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi,
  • brak ekspozycji tych elementów na długotrwały wpływ wilgoci,
  • możliwość zrealizowana dowolnego projektu prysznica, z uwzględnieniem dysz do masażu czy deszczownicy,
  • wysoka estetyka rozwiązania oraz wysoki poziom higieny.

W katalogowych projektach systemy podtynkowe najczęściej idą w parze z kabinami prysznicowymi typu walk in lub misami. To kolejne elementy popularne w minimalistycznych łazienkach. Wolnostojące, niezabudowane umywalki, które umieszcza się na blacie są także niebywałą ozdobą wnętrza. Mogą być klasycznie białe, czarne, a nawet przezroczyste.

Czym charakteryzuje się prysznic bez brodzika? To kolejny pomysł na schowanie całej instalacji doprowadzającej i odprowadzającej wodę w ścianach i podłodze. Co zyskujesz? Dużą przestrzeń do kąpieli i łatwe wejście. Brak brodzika to również zdecydowane ułatwienie podczas porządków, gdyż wilgoć i zanieczyszczenia nie gromadzą się w trudnodostępnych zakamarkach. Oprócz zalet funkcjonalnych tego typu prysznic ma jeszcze jedną zaletę — jest niezwykle gustowny. Pozbawiony brodzika, ze szklanymi ścianami i deszczownicą nadaje wnętrzu przestronności, a ceniony jest za niezwykły komfort użytkowania.

Armatura stylizowana

Choć obecnie bezsprzecznie króluje styl skandynawski i minimalistyczny, to wśród aktualnych kolekcji armatury łazienkowej wielbiciele stylu retro także znajdą coś dla siebie. To najlepszy wybór dla wnętrz utrzymanych w nurcie klasycznym, rustykalnym czy prowansalskim. Do najbardziej charakterystycznych cech armatury stylizowanej należą:

  • wanny wolnostojące na ozdobnych nóżkach z armaturą dwuuchwytową, aby znacznie skrócić czas potrzebny na napełnienie jej wodą,
  • ceramiczne elementy dekoracyjne na rączce od prysznica lub kurkach przy umywalce,
  • baterie łazienkowe w stylu retro, najczęściej są to złote krany.

Wybór takiej armatury zobowiązuje, ponieważ Twoja łazienka będzie wyglądała niczym dawny salon kąpielowy. Dlatego zadbaj o harmonijną aranżację z wykorzystaniem ozdobnych płytek i ornamentów na meblach czy ręcznikach, a także stylizowanych uchwytów, gałek czy wieszaków.

Grupa Tipmedia
Podziel się: