×

Skuteczne sposoby pozyskiwania klientów – gdzie szukać, jak dotrzeć?

  • 25.07.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Skuteczne sposoby pozyskiwania klientów – gdzie szukać, jak dotrzeć?
Zdobywanie klientów jest kluczową kwestią w kontekście dalszych losów naszej firmy. Dlatego ważne jest, by od początku wiedzieć, kogo i gdzie chcemy znaleźć.

Zacznij od researchu

Zanim otworzymy firmę, już na etapie planowania, musimy wiedzieć kto ma być naszym klientem idealnym. Jest to bardzo ważne, bowiem pozwoli nam przygotować odpowiednią strategię marketingową i dopasować nasz przekaz do danej grupy docelowej. W jaki sposób szukać naszego celu? Najprościej jest zacząć od lokalnego podwórka. Potencjalny klient nie może mieć problemów z dotarciem do naszej siedziby i nie może to zajmować mu więcej niż pół godziny. Dzięki temu będzie on skłonny skorzystać z naszych usług, a my będziemy mieć okazję do pokazania się z jak najlepszej strony. Pamiętajmy, by zasięg działalności zwiększać powoli, co pozwoli nam na spokojne zbudowanie dobrego wizerunku marki. Kolejnym krokiem jest znalezienie osób, które mają problem, który rozwiąże nasza usługa. Takie osoby najprościej jest zainteresować ofertą. Jeśli w dodatku będą oni mieli na to pieniądze, to szanse na pozyskanie takiego klienta mamy bardzo wysokie.

Jeśli już określimy naszego idealnego, to możemy zacząć promować naszą markę. Musimy przygotować system identyfikacji wizualnej, by nasza firma była rozpoznawalna  i wyróżniała się pośród innych podobnych przedsiębiorstw. Zadbajmy więc o dobre logo, nazwę i hasło reklamowe. Ważne, by wszystkie przekazy były przejrzyste i spójne. Dotyczy to także strony internetowej, która powinna być nowoczesna i pełnić rolę naszej wizytówki.

Sposoby pozyskiwania klientów – social media

Dopiero wówczas możemy pomyśleć o promocji w mediach społecznościowych. Ludzie z twojej okolicy muszą dowiedzieć się, co im oferujesz i gdzie ciebie znajdą. Social media to idealne miejsce do kontaktu z klientem. W tej przestrzeni bardzo szybko rozchodzą się opinie na temat firm, dlatego nie można zignorować tej formy promocji. Jeśli na swoim profilu uda ci się zbudować więź ze społecznością, może to wpłynąć na pozytywny odbiór marki, a co za tym idzie, na większe zainteresowanie twoimi usługami. Jeśli masz wątpliwości, czy sposoby pozyskiwania klientów w twojej firmie są prawidłowo wdrażane, możesz sięgnąć po fachową pomoc. Na tej stronie znajdziesz profesjonalny poradnik, który pomoże ci rozwinąć firmę dzięki dobrze płacącym klientom. Pozycja ta przyda się każdemu początkującemu biznesmenowi. Pamiętajmy również, by prosić osoby, które skorzystały z naszych usług o polecanie nas znajomym. W ten sposób może udać nam się wywołać system poleceń, który zapewni nam dodatkowych klientów.

Grupa Tipmedia
Podziel się: