Ostrów: Miejski basen napełniany wodą

  • 19.05.2017, 20:21
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Miejski basen napełniany wodą
Rozpoczęło się napełnianie wodą dużej niecki basenowej. Przybywa jej około 7 centymetrów na godzinę, co oznacza, że odpowiedni poziom osiągnie jutro przed południem. Basen jest już po odbiorach technicznych. Następnym krokiem będzie pobranie i przebadanie próbek wody na obiekcie.
Do końca zbliżają się prace prowadzone na terenie Basenu Miejskiego przy ulicy Paderewskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Obecnie nasadzana jest roślinność, układana kostka brukowa, odbywa się także napełnianie wodą dużej niecki. - Jesteśmy już po odbiorach technicznych. Do jutra basen napełni się wodą, która zostanie następnie pobrana i przebadana. Mamy jeszcze trochę do zrobienia - szykujemy wyposażenie, zakładamy internet, wykonywane są nasadzenia zieleni, poza tym układana jest kostka brukowa. To już finalny etap prac na ostrowskim basenie. Już w przyszłym miesiącu ostrowianie będą mogli z niego korzystać - zapewnia Jakub Szczurek, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Do dyspozycji osób, które korzystać będą z obiektu przygotowane zostały tarasy ziemne, a także trawiasta plaża o powierzchni ponad 3 000 m2. Zamontowano także brodziki do stóp oraz latarnie. Przyjdzie jeszcze czas elementy małej architektury. Warto przypomnieć, że obiekt posiadał będzie bardzo dużą ilość urządzeń rekreacyjnych, m.in.: sztuczną rzekę, ławki podwodne z masażem powietrznym, grotę sztucznej fali, masaż karku, gejzery powietrzne, grzybki wodne, masaż ścienny z ławką, leżanki powietrzne, zjeżdżalnie dla dzieci, zjeżdżalnie dla dorosłych, zabawki wodne dla dzieci. W budynkach na terenie basenu znajda się kasy, pomieszczenie ratowników, pomieszczenie do udzielania pierwszej pomocy, a także sanitariaty i część techniczna. W budynku tym przewidziano także bar oraz ogródek gastronomiczny. - To, by tak piękny i nowoczesny obiekt powstał w Ostrowie Wielkopolskim, wymagało ogromnej ilości pracy i zaangażowania wielu ludzi, ale i determinacji, ponieważ zdarzały się osoby, które pomysł ten starały się za wszelką cenę blokować. Mimo to jesteśmy obecnie na etapie finalizacji tej ważnej dla mieszkańców i dla miasta inwestycji. Myślę, że ten wspaniały obiekt, który już teraz robi ogromne wrażenie, przypadnie ostrowianom do gustu i spędzać będą na nim swój wolny czas - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe