Konkurs dla aktywnych turystów - „Poznaj swój Powiat Ostrowski”

  • 06.02.2017, 11:14
  • Patrycja Pera
Konkurs dla aktywnych turystów - „Poznaj swój Powiat Ostrowski”
Powiatowy Szkolny Konkurs Turystyczny „Poznaj swój Powiat Ostrowski” podsumowany. Podczas uroczystości wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za najciekawiej zaprezentowane rajdy, wycieczki, wypady w teren. Tytuł Grand Prix przypadł w udziale uczniom z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.


Forma zwiedzania była dowolna, sposób prezentacji także, głównym ograniczeniem był zasięg działań - teren Powiatu Ostrowskiego. Łącznie 204 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych najpierw zwiedziło powiat ostrowski wszerz i wzdłuż. Zaskoczyli przy tym swoją pomysłowością i dociekliwością w formowaniu własnych często scenariuszy na trasę, a następnie finalizowaniem tego w formie wizualnej. Najczęściej były to wyjazdy rowerowe, ale także piesze wycieczki bardzo dużych grup czy przejazdy autokarem uwieńczone często ogniskiem lub akcjami ekologicznymi, chociażby sadzeniem drzew. To także spacer z aplikacją na telefon. Pomysłów było bardzo dużo.
- Uczniowie bardzo mocno zaangażowali się w realizację swoich projektów. Upowszechnianie wiedzy o regionie przebiegało w bardzo atrakcyjny sposób, afektem tego są tak liczne nagrody - powiedziała Katarzyna Spiżak, radna powiatowa - członek komisji konkursowej.

Do udziału w konkursie zaproszone zostały wszystkie szkoły z terenu powiatu ostrowskiego. Łącznie wpłynęło 46 zgłoszeń, o 8 więcej niż w ubiegłym roku: szkoły podstawowe nadesłały 19 prac, gimnazja 12, szkoły ponadgimnazjalne 14, a 1 pracę przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim. 80 nagrodzonym uczniom towarzyszyło 20 opiekunów, którzy byli inicjatorami wszelkich wycieczek. Wszyscy uczniowie oraz opiekunowie otrzymali atrakcyjne nagrody- akcesoria turystyczne, fundowane przez Powiat Ostrowski oraz dyplomy.  

Wyniki:
Szkoły podstawowe: 1. miejsce dla reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 11 im. Mirosława Ferića w Ostrowie za ciekawie zmontowany film, pokazujący wyprawę do Mojej Woli; 2. miejsce dla reprezentacji Zespołu Szkół im. Kardynała Karola Wojtyły w Chynowej za najdłuższą pracę graficzną; 3. miejsce dla reprezentacji Zespołu Szkół w Sobótce za pracę „Turystyczny szlak muzyczny po Powiecie Ostrowskim”. 

Gimnazja: 1. miejsce dla reprezentacji z Gimnazjum w Wysocku Małym za film „Opowieść o Dolinie Baryczy”; 2. miejsce dla Pauliny Kałużnej z Gimnazjum nr 4 w Ostrowie za pracę plastyczną i merytoryczną, dokumentującą wyprawę rowerem po Powiecie Ostrowskim; 3. miejsce dla reprezentacji Gimnazjum Publicznego im. Ireny Sendler w Lamkach za pomysł wycieczki pt. „Piaski Express”.

Szkoły ponadgimnazjalne: 1. miejsce oraz tytuł GRAND PRIX i czek o wartości 1.000 zł dla reprezentacji Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie. Uczniowie zaprezentowali w pigułce przewodnik po zakamarkach i najciekawszych ich zdaniem miejscach Powiatu Ostrowskiego „Ludzie to historie…”; 2. miejsce dla reprezentacji IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie za pracę „Ocalić od zapomnienia”; 3. miejsce dla reprezentacji III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie za przygotowanie gry planszowej - popularnej Monopoly, ale tym razem po ostrowsku. 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe