Powiat Kaliski: Powiatowy Konkurs Wiedzy o Konstytucji

  • 19.05.2017, 01:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Powiatowy Konkurs Wiedzy o Konstytucji
W Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kaliskiego.
Przedsięwzięcie to było częścią Powiatowych Obchodów 20-lecia uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, których pierwszym akordem było wspólne czytanie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, przeprowadzone 2 kwietnia 2017 roku z inicjatywy starosty kaliskiego Krzysztofa Nosala oraz przewodniczącego Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysława Łuczaka. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy na temat Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej wśród uczniów z terenu powiatu kaliskiego, propagowanie wywodzącej się z Konstytucji idei trójpodziału władzy oraz ładu konstytucyjnego. Powiatowy Konkurs Wiedzy o Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej składał się z dwóch etapów: szkolnego i powiatowego. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 184 uczniów z 12 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kaliskiego. W wyniku eliminacji szkolnych dwójka uczniów z każdej ze szkół przeszła do finału powiatowego, który odbył się w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku i wzięło w nim udział 23 uczniów reprezentujący szkoły: Gimnazjum w Korzeniewie, Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku, Gimnazjum w Brzezinach, Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej, Zespół Szkół w Stawiszynie, Zespół Szkół Nr 1 w Liskowie, Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Koźminku, Zespół Szkół w Kamieniu, Zespół Szkół w Szczytnikach, Zespół Szkół nr 2 w Godzieszach Wielkich, Gimnazjum w Rajsku, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Chełmcach. Uczniowie w etapie powiatowym konkursu wypełnili test jednokrotnego wyboru. Oceny testów dokonała Komisja Konkursowa powołana przez starostę kaliskiego. Po przeprowadzonym finale Powiatowego Konkursu Wiedzy o Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się jego uroczyste podsumowanie, podczas którego wręczono nagrody. Zwycięzcami Powiatowego Konkursu Wiedzy o Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej zostali: pierwsze miejsce ex aequo: Klaudia Lassota i Julia Suszek z Gimnazjum w Korzeniewie (opiekun Dobrosława Grabińska), drugie miejsce: Klaudia Roszak z Zespołu Szkół w Kamieniu (opiekun Daniel Szumski), trzecie miejsce: Beata Krawczyk z Gimnazjum w Brzezinach (opiekun Jacek Kamiński). Podczas podsumowania Powiatowego Konkursu Wiedzy o Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej wykład nt. "Od Konstytucji 3 maja 1791 roku do Konstytucji z 2 kwietnia 1997 roku" wygłosił dr Jarosław Dolat kustosz Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Na zakończenie dzieci z Chóru Zespołu Szkół w Blizanowie pod kierunkiem Marii Szczap zaprezentowały swój występ "Opowieść o waleczności".
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Danka
Danka 19.05.2017, 13:20
BRAWA DLA GIMNAZJALISTEK!!!!

Pozostałe