Kalisz: Nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Górnośląska - Staszica

  • 17.05.2017, 15:36 (aktualizacja 17.05.2017, 15:52)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Górnośląska - Staszica
Na skrzyżowaniu ulic Górnośląska - Polna, do końca maja będzie instalowana sygnalizacja świetlna. Dodatkowo będzie wyposażone w monitoring i system CSR.

To zadanie umieszczone w budżecie miasta. Celem budowy jest poprawa bezpieczeństwa kierowców i pieszych.

- Celem instalacji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym zarówno dla kierowców, czyli tych którzy wyjeżdżają z ulicy Staszica na ulicę Górnośląską, jak i poprawa bezpieczeństwa dla pieszych, którzy mają do przekroczenia 4 pasy. - mówi Krzysztof Gałka, p.o dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu.

Sygnalizacja świetlna będzie skoordynowana z sygnalizacją na skrzyżowaniu ulic Górnośląska i Polna. Poza tym, skrzyżowanie będzie wyposażone w monitoring i podłączona do systemu CSR czyli Centrum Sterowania Ruchem, który znajduje się w siedzibie MZDiK.

Prace mają zakończyć się do końca maja. Koszt inwestycji to ok. 360 tys. zł.

Patrycja Pera

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Franko
Franko 18.05.2017, 09:23
nie potrzebna tam

Pozostałe