Pamiętają o dziadkach

  • 06.02.2017, 10:40 (aktualizacja 06.02.2017, 10:54)
  • Patrycja Pera
Pamiętają o dziadkach
Uczniowie klasy II a zaprosili do swojej klasy ukochane babcie i dziadków z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Taki patron zobowiązuje, dlatego społeczność ostrowskiej dziewiątki podejmuje wiele działań w duchu nauczania Papieża Polaka, w którym szczególne miejsce zajmował bliźni. Tym razem uczniowie przygotowali i wystawili spektakl dla osadzonych w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim. Uczestnicy zajęć koła teatralnego doskonale zdają sobie sprawę z faktu, iż podejmowanie inicjatyw, w centrum których znajduje się człowiek, jest wartościowe i wzbogaca zarówno odbiorców, jak i młodych artystów. Osadzonym umożliwia łatwiejszy dostęp do dziedzictwa literackiego, uwrażliwia na kulturę słowa, a tym samym przyczynia się do usprawnienia procesu resocjalizacji. Natomiast dzieci uczą się empatii i wrażliwości, dostrzegają potrzeby ludzi z różnych środowisk, ponadto od najmłodszych lat propagują ideę wolontariatu w grupie defaworyzowanej społecznie. 

Często tak niewiele potrzeba, by wywołać uśmiech na twarzy drugiej osoby. Wystarczy przenieść się do baśniowego świata opowieści poznanych w dzieciństwie i powtórzyć za Joanną Kulmową „A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd...”

     

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe