Powiat Kaliski: Najlepszy Senior Wielkopolski

  • 16.05.2017, 13:51
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Najlepszy Senior Wielkopolski
Bronisław Krakus, kolarz z powiatu kaliskiego, dyrektor ogólnopolskich wyścigów kolarskich i organizator rajdów i mistrzostw kolarskich na terenie Kalisza i powiatu został laureatem konkursu "Viva, Wielkopolski Senior". To konkurs o charakterze wojewódzkim organizowany prze Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Bronisław Krakus znalazł się w gronie trzech zwycięzców konkursu z całego województwa. O przyznanie nagrody w konkursie wnioskował starosta kaliski, Krzysztof Nosal.
Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP) odbyła się VIII edycja Targów "Viva! Seniorzy". Uroczystego otwarcia dokonali Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego wraz z Jackiem Jaśkowiakiem, prezydentem Poznania oraz Przemysławem Trawą, prezesem MTP. W tym roku po raz pierwszy otwarciu targów towarzyszyła Gala Konkursu Viva! Wielkopolski Senior - edycja 2017, podczas której uhonorowani zostali wielkopolscy liderzy działający na rzecz osób starszych. Liderem powiatu kaliskiego, a jednocześnie najprężniej działającą osobą został Bronisław Krakus, 73-letni dyrektor ogólnopolskich wyścigów kolarskich, który nadal pracuje nad organizacją przebiegu kaliskich etapów wyścigów ogólnopolskich. - Ja nie pracuję, bo to co robię jest moją pasją. Ja to lubię i po prostu robię. Współpracuję z Kaliskim Towarzystwem Kolarskim, ze Starostwem Powiatowym w Kaliszu, jestem członkiem Ludzi Dobrej woli ziemi Kaliskiej, współpracuję przy organizacji rajdów powiatowych, finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Rajdów Samorządowców do Częstochowy, Wielkoorkiestrowej Sztafety Cyklistów Kalisz- Warszawa. Teraz pracuję na wyrysowaniem mapy mojej gminy Opatówek. Bardzo lubię programy graficzne, których nauczyłem się sam i wszystkie trasy, które projektuję robię sam, bo to jest właśnie to co lubię. Ja nie przeszedłem jeszcze na emeryturę i myślę, że to się nie stanie tak szybko, bo o tym w ogóle nie myślę - mówi Bronisław Krakus, laureat konkursu "Viva" Wielkopolski Senior. Za aktywną działalność na rzecz osób starszych w województwie wielkopolskim Bronisław Krakus otrzymał statuetkę dyplom i nagrodę finansową. Marzena Wodzińska podkreśliła, że Samorząd Województwa Wielkopolskiego przywiązuje dużą wagę do polityki senioralnej i wspiera przedsięwzięcia organizowane przez seniorów. - Naszym celem jest nie tylko docenienie i uhonorowanie osób starszych. Tym konkursem chcemy zwrócić uwagę samorządowcom, że w lokalnych społecznościach drzemie ogromny potencjał, który warto wykorzystać - podsumowała Konkurs Viva! Wielkopolski Senior Marzena Wodzińska.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
io io
io io 16.05.2017, 14:26
100 lat panu

Pozostałe