Powiatowo o biogazie dla ogrzewania

  • 20.09.2022, 13:09 (aktualizacja 20.09.2022, 13:11)
  • red.
Powiatowo o biogazie dla ogrzewania FB/Paweł Rajski
Konferencja „Alternatywy w ogrzewaniu, czyli oswoić biogaz” zorganizowana przez Powiat Ostrowski i Gminę Ostrów Wielkopolski odbyła się w Ostrowie Wielkopolskim w poniedziałek 19 września. Podczas spotkania naukowcy i praktycy przedstawili warunki i korzyści, jakie mogą dać biogazownie.

Tematem konferencji stało się ekologiczne i efektywne wykorzystanie biomasy i biogazu. Głównym prelegentem konferencji był prof. dr hab. inż. Jacek Dach - kierownik Pracowni Ekotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Prof. Dach podkreślił, że biogazownie są opłacalne zarówno dla przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej, jak i dla rolników oraz dla samorządów.

Aktywność samorządu Powiatu Ostrowskiego w nowym obszarze transformacji energetycznej zainicjował już na początku obecnej kadencji – w styczniu 2019 roku – powiatowy radny Bartosz Ziółkowski. Wskutek jego kilku interpelacji na ten temat zorganizowano również specjalne posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury Rady Powiatu.

W poniedziałkowej konferencji wzięli dział samorządowcy, między innymi starosta ostrowski Paweł Rajski, wójt gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak, rolnicy, hodowcy oraz młodzież z klasy o specjalności energii odnawialnej Zespołu Szkół Technicznych.

red.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe