Diecezjalna pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego

  • 20.09.2022, 11:06 (aktualizacja 20.09.2022, 11:09)
  • red.
Diecezjalna pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego FB/Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej
W niedzielę 18 września 2022 r. odbyła się kolejna diecezjalna pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego, której przewodniczył Biskup Kaliski Damian Bryl.

Spotkanie rozpoczęło czuwanie modlitewne przy relikwiach Krzyża Świętego w intencji przebłagalnej i wynagradzającej za grzechy świata oraz z prośbą o nawrócenie grzeszników i Boży pokój na całym świecie. Po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem bpa Damiana Bryla.

W homilii biskup kaliski wskazywał, że krzyż, na którym umarł Pan Jezus, najpełniej objawia nam prawdę o Bogu i człowieku. – Syn Boży stał się człowiekiem, przyjął krzyż, umiera na krzyżu, potem zmartwychwstaje, żeby nam pokazać jak bardzo Bóg kocha człowieka. Krzyż Jezusa jest najpełniejszym objawieniem miłości samego Boga – powiedział celebrans.

Po wielu miesiącach zmagań z doświadczeniem pandemii i niepokojem wojny za wschodnią granicą wierni diecezji kaliskiej zgromadzili się przy Krzyżu Jubileuszowym, aby błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie wszelkiego zła, które dotyka ludzkość oraz prosić o łaskę prawdziwego Bożego pokoju.

Diecezjalny Krzyż Jubileuszowy ustawiono 23 lata temu z okazji roku 2000 na Kobylej Górze, najwyższym wzniesieniu Wielkopolski.

red.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe