Ostrów: Poczekalnia dla rodziców

  • 12.05.2017, 01:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Poczekalnia dla rodziców
Pływalnia „Delfin” funkcjonująca przy Zespole Szkół Technicznych zyskała nowe pomieszczenie - poczekalnię. Jak podkreśla dyrektor szkoły, to miejsce powstało głównie z myślą o rodzicach, których dzieci uczęszczają na lekcje pływania.
Przytulna poczekalnia powstała w miejscu pomieszczenia technicznego, w którym znajdowały się silniki zasilające dawniej system wentylacji. Pomieszczenie wyremontowano i wyposażono w stoliki z krzesłami oraz monitor z podglądem na basen. Wygospodarowano również przestrzeń na nowy sklepik. - Ten basen został wybudowany dla celów szkolnych, dlatego nie ma było takiego zaplecza na poczekalnię. Obecnie oprócz uczniów mamy również klientów z zewnątrz, w większości są to dzieci, które przychodzą z rodzicami. Do tej pory nie mieliśmy miejsca, w którym rodzic mógłby w komfortowych warunkach poczekać. Teraz może sobie poczytać książkę, popracować na laptopie lub po prostu wypić kawę czy herbatę – mówi dyrektor ZST Eugeniusz Namysł. - To pomieszczenie, na które wielu czekało, bo podniesie komfort korzystania z pływalni. Wraz z radnymi powiatu staramy się wspierać to, co pomoże uatrakcyjnić pobyt w tym obiekcie, wsłuchując się w głosy jego orędowników: Waldemara Gostomczyka, wieloletniego kierownika pływalni oraz Zenona Pawlaka prezesa Zap-Kooperacja, który wspiera wiele inicjatyw na terenie szkoły – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski. Przedsięwzięcie zrealizowano ze środków powiatu ostrowskiego w kwocie 30.000 zł oraz ze środków sponsorów w kwocie 20.000 zł. Koszt przygotowania wyniósł mniej niż początkowo zakładano, ponieważ dużo prac wykonali pracownicy ZST oraz pracownicy Zap Kooperacja. To początek dalszych zmian na pływalni „Delfin”. W miejscu dawnego sklepiku, który mieścił się w holu, powstanie szatnia na odzież wierzchnią, właśnie z myślą o grupach szkolnych i przedszkolnych.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
DAWID
DAWID 15.05.2017, 15:33
Ciekawy Materiał :)
Mama
Mama 12.05.2017, 10:50
Szkoda tylko ze po wielkim otwarciu nastąpiło wielkie zamknięcie i nie moga rodzice korzystac z poczekalni. Nie wspominając ze kawy tez w sklepiku w holu pływalni nie można sìę napić poniewaź pani ktora tam obsluguje schowala juz czajnik bo zrobilo sie cieplo i nikt juz nie pije goracych napoi :) brawo !!!

Pozostałe