Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

  • 27.05.2022, 07:58
  • Wiktoria Kohnke
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
Drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych, po wygraniu etapu rejonowego, jako reprezentacja powiatu ostrowskiego wzięła udział w 28 edycji Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK na szczeblu wojewódzkim.

Zawody odbywały się w Poznaniu na terenie Ogrodów Botanicznych. Zacięta rywalizacja pomiędzy wszystkimi zespołami przyniosła ostatecznie drużynie Ekonomika VIII miejsce w województwie wielkopolskim. Uczestnicy przemieszczali się pomiędzy tzw. stacjami, na których musieli wykonywać zespołowo liczne zadania zarówno pod presją czasu jak i oceniających ich działania ratowników. Pozorowane wypadki przygotowane zostały przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzujące) oraz rekwizytów, dzięki czemu wszystko wyglądało bardzo realistycznie.

Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Drużyna Ekonomika wystąpiła w składzie: Jakub Nowak, Aleksandra Banach, Wiktoria Bielska, Julia Maik i Gabriela Bera. Wsparcia logistycznego, dzięki któremu drużyna wystąpiła w mistrzostwach, udzieliło Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim.

Wiktoria Kohnke

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe