Zwolnieni z Teorii – 4 miejsce dla IV LO

  • 26.05.2022, 13:56
  • Wiktoria Kohnke
 Zwolnieni z Teorii – 4 miejsce dla IV LO
„Zwolnieni z Teorii” to ogólnopolska olimpiada promująca innowacyjne podejście do edukacji rozwijające uczniowskie kompetencje takie, jak kreatywność, zarządzanie projektami czy praca w grupie, co w przyszłości może zaowocować zbudowaniem przewagi na rynku pracy.

Zwolnieni z Teorii to platforma stworzona przez Fundację Zwolnieni z Teorii. Projekt został ujęty na liście Forbes 30 Under 30 Europe oraz wyróżniony w gronie Innovators Under 35 Poland. Uczestnicy programu zakładają i realizują własne projekty społeczne przy wsparciu platformy zwolnienizteorii.pl. W ramach tej inicjatywy młodzież IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim przygotowała koncert charytatywny wspierający fundację telewizji TVN oraz zajęcia terapeutyczne dla społeczności niepełnosprawnej. Oba przedsięwzięcia spotkały się z szerokim odzewem lokalnej społeczności, a przede wszystkim zyskały uznanie kierujących fundacją Zwolnieni z Teorii, którzy przyznali uczniom ostrowskiego liceum pierwsze miejsce w powiecie ostrowskim i 4. miejsce w województwie wielkopolskim, co skutkowało zaproszeniem na ogólnopolski finał, który odbył się w 19 maja Warszawie.

Gratulujemy młodzieży i nauczycielom IV LO, opiekującym się projektami. Mamy nadzieję, że nazwa „Zwolnieni z Teorii” wpiszę się na dłużej w edukacyjny krajobraz, a kolejni uczniowie pójdą w ślady swoich starszych poprzedników.

Wiktoria Kohnke

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe