Powiat Ostrowski: Sprzęt AGD w darze dla potrzebujących

  • 27.05.2022, 10:53
  • Źródło: Powiat Ostrowski
Powiat Ostrowski: Sprzęt AGD w darze dla potrzebujących
Kilkadziesiąt sztuk nowego sprzętu AGD przywieziono z partnerskiego miasta Sonneberg w ramach drugiego konwoju pomocowego dla przebywających w Ostrowie Wielkopolskim obywateli Ukrainy. Te konkretne dary to odpowiedź na konkretne potrzeby zgłoszone podczas ostatniej wizyty tej delegacji w naszym mieście.

Poprzedni transport z darami przyjechał do Ostrowa miesiąc temu. Wtedy to zawartość konwoju stanowiły w przeważającej części dary żywnościowe, leki oraz niezbędne środki higieny i czystości. Wtedy to, podczas sprawdzania przez delegację niemiecka sprawności organizacji punktów pomocowych, wybrzmiała kwestia braku sprzętu AGD. Potrzeby te i zapytania zgłaszane były przez samych potrzebujących m.in. w punkcie pomocy po dawnym kinie Komeda. Tam też sporządzono konkretną listę potrzeb.

– „Współpraca z miastem Sonnenberg to współpraca trwająca od kilkunastu lat. To współpraca wypełniona treściwymi zadaniami. Jednym z takich zadań jest pomoc dla osób potrzebujących – ja przypomnę tylko, że niedawno gościliśmy naszą delegację, która przywiozła wtedy 6,5 ton darów dla potrzebujących. Przywieziony teraz sprzęt trafi m.in. do rodzin polskich, które mają w swoich gospodarstwach, swoich domostwach uchodźców z Ukrainy. Trafi on również bezpośrednio do samych rodzin ukraińskich” – powiedział Starosta Ostrowski, Paweł Rajski.

– „Jestem po raz drugi w Państwa powiecie i bardzo się cieszę, że mogę wspierać powiat ostrowski i uchodźców. W ramach tego konwoju zorganizowaliśmy pralki, mikrofalówki, lodówki oraz pewną ilość zabawek. Wszystkie dary zostały zebrane przez mieszkańców Powiatu Sonnenberg oraz różne stowarzyszenia pomocowe.” – mówi Jurgen Koepper,starosta niemieckiego Powiatu Sonnenberg podczas zorganizowanego spotkania prasowego.

Słowa podziękowania wyraził na miejscu radny miejski, Szymon Matyśkiewicz, który zaskoczony był skalą oferowanej pomocy.

– „Lista powstała od samego początku istnienia punktu pomocowego w Kinie Komeda i na podstawie tej listy udało się zaproponować konkretną pomoc, której najbardziej brakuje, czyli pralek, lodówek. Tego wyposażenia do domów, które potrzebne są w codziennym życiu. Bardzo serdecznie dziękuję za tę pomoc.” – powiedział. Szymon Matyśkiewicz, ostrowski radny, koordynujący na co dzień pracę punktu pomocowego w Kinie Komeda.

- „Pracuję w szpitalu jestem szefem regionalnych służb ratowniczych, lecz dziś przyjechałem tutaj jako członek [niemieckiego] Lion’s Club – jest to organizacja charytatywna, która wspomaga potrzebujących. Powiedziałem swoim przyjaciołom z Klubu o tej potrzebie i wszyscy zgodzili się by tę pomoc zaoferowaćDzięki ich pomocy mogliśmy te pralki i ten sprzęt przywieźć.” – powiedział Andreas Flemming.

Przejazd konwoju z miasta Sonnenberg do Ostrowa Wielkopolskiego możliwy był dzięki zbiórce pracowników VR-Bank Corburg w Sonnenbergu - kwota ta wynosiła 1000 euro. Wartość  sprzętu szacuje sie na ok. 40 tysięcy złotych. Dary trafiły m.in. do Domu Polsko-Ukraińskiego na ul. Królowej Jadwigi, jak równiez do jadłodzielni na ul. Wolnosci 34, prowadzonej przez państwa Żarczyńskich. Wraz ze sprzętem AGD przywiezione zostały równiez zabawki.

Źródło: Powiat Ostrowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe