Powiat Ostrowski: 55+2-lecie Chóru Nauczycielskiego

  • 20.05.2022, 15:38
  • Źródło: Powiat Ostrowski
Powiat Ostrowski: 55+2-lecie Chóru Nauczycielskiego
Ostrowscy sympatycy Chóru Nauczycielskiego im. Stanisława Wiechowicza mieli okazję w sobotę, 14 maja 2022 r., posłuchać tego znanego zespołu w zróżnicowanym muzycznie repertuarze podczas specjalnego koncertu jubileuszowego.

Z powodów kovidowych, było to wydarzenie „jubileusz z dwuletnim opóźnieniem”. W pierwszej części można było usłyszeć pieśni o tematyce sakralnej (m.in. „Locus iste Hosanna”, „Donna nobis pacem”, „Cantate Domino"), zakończoną akcentem muzyki gospel ("Amen! Go tell it on the mountain"). Utwory wykonywane były w formie a cappella oraz z towarzyszeniem fortepianu. Po zakończeniu tej części, nastąpiły podziękowania, gratulacje oraz uhonorowania zasłużonych członków chóru odznaczeniami. Wyróżnienia dokonał prezes zarządu Południowowielkopolskiego Związku Chórów i Orkiestr w Ostrowie Wielkopolskim Karol Marszał oraz długoletni Prezes Zarządu Chóru „Lira” Ryszard Zapart. Honorową złotą odznakę z laurem otrzymał m.in.: Janusz Lipiński, obecny dyrygent ostrowskiego chóru.

zdjecie

Druga, muzyczna część jubileuszowego wieczoru poświęcona była pieśniom o tematyce świeckiej z różnych stron świata. Publiczność mogła wysłuchać m.in. przebojów zespołu The Beatles w bardzo interesujących opracowaniach na chór, solistów i z akompaniamentem fortepianu. Zespół zaprezentował się również w bardzo lirycznych, a także rytmicznie energetycznych pieśniach latynoamerykańskich oraz w doskonale znanych polskich melodiach ludowych wzbogaconych układami choreograficznymi.

zdjecie

Źródło: Powiat Ostrowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe