Gimnazjaliści startują w konkursie Instytutu Gothego „Deutsch hat Klasse”

  • 02.02.2017, 00:59 (aktualizacja 05.05.2017, 13:52)
  • Admin Admin
Gimnazjaliści startują w konkursie Instytutu Gothego „Deutsch hat Klasse”
W murach raszkowskiego gimnazjum w ramach drugiej edycji ogólnopolskiego projektu-konkursu Instytutu Gothego „Deutsch hat Klasse” gościła Monika Łagoska, która wraz z uczestnikami projektu przeprowadziła grę „Klasa z klasą”.

Gra ta w sposób innowacyjny wykorzystuje metodę symulacji. Jest to metoda oparta na nauce przez zabawę, która zyskuje coraz większą popularność w edukacji. Kształtuje ona kompetencje uczniów w sposób wielokanałowy, pozwalając jednocześnie w miarę umiejętności językowych zespołu zanurzyć się w język niemiecki i uczyć się go w działaniu. W samym projekcie bierze udział prawie 40 uczniów z klasy 1a, 1c i 2a.

 

W trakcie gry uczniowie przenieśli się do Szkoły nr 99 w Złotej Górze, miejscowości której na próżno szukać na mapach Polski. Tam wcielili się w role dyrekcji, grona pedagogicznego, rady rodziców i uczniów oraz przedstawicieli lokalnych mediów, by wspólnie zdecydować, jak rozwiązać problem, przed którym stanęła społeczność szkolna.

 

Opiekunem tego przedsięwzięcia jest Justyna Lisiak, która jako nauczyciel języka niemieckiego motywuje uczniów do udziału w  projektach pozwalających praktycznie spojrzeć na naukę języka obcego.

 

 

 

 

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Danka
Danka 11.05.2017, 21:39
Mamy coraz zdolniejszą młodzież

Pozostałe