Powiat Ostrowski: KONCERT JUBILEUSZOWY 57 – LECIA CHÓRU NAUCZYCIELSKIEGO im. Stanisława Wiechowicza

  • 12.05.2022, 12:14
  • Źródło: Powiat Ostrowski
Powiat Ostrowski: KONCERT JUBILEUSZOWY 57 – LECIA CHÓRU NAUCZYCIELSKIEGO…
14 maja 2022 roku o godzinie 17.00, w auli Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Ludwika Waryńskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się KONCERT JUBILEUSZOWY ostrowskiego CHÓRU NAUCZYCIELSKIEGO im. Stanisława Wiechowicza, kierowanego przez Janusza Lipińskiego. Z wiadomych powodów, będzie to niejako „jubileusz z dwuletnim opóźnieniem” To wyjątkowe wydarzenie artystyczne będzie okazją do chóralnego spotkania z publicznością, zaprezentowania aktualnego, artystycznego wizerunku zespołu, jak i do wielu spotkań, wspomnień oraz podsumowań.

W pierwszej części koncertu będzie można usłyszeć pieśni o tematyce sakralnej, w formie a cappella oraz z towarzyszeniem fortepianu. Druga, muzyczna część jubileuszowego wieczoru poświęcona będzie pieśniom o tematyce świeckiej z różnych stron świata. Publiczność będzie mogła wysłuchać przebojów zespołu The Beatles w bardzo interesujących opracowaniach na chór, solistów i z akompaniamentem fortepianu. Zespół zaprezentuje się również w bardzo lirycznych, a także rytmicznie energetycznych pieśniach latynoamerykańskich z towarzyszeniem instrumentów perkusyjnych oraz doskonale znanych polskich melodiach ludowych, wzbogaconych układami choreograficznymi.

W części oficjalnej będzie miała miejsce projekcja filmu, ukazującego wszystkich, którzy tworzą ten wyjątkowy zespół i ich artystyczne osiągnięcia na przestrzeni ostatnich lat.

Koncert odbędzie się dzięki finansowemu wsparciu ze środków m. in. Miasta Gminy Ostrów Wielkopolski oraz Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Wszystkich sympatyków ostrowskiego CHÓRU NAUCZYCIELSKIGO oraz wszystkich miłośników muzyki, a muzyki chóralnej w szczególności, Powiat zaprasza serdecznie! 

Źródło: Powiat Ostrowski

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe