Powiat Ostrowski: Milionowe dofinansowanie dla ostrowskiego szpitala

  • 11.05.2022, 13:59
  • Źródło: Powiat Ostrowski
Powiat Ostrowski: Milionowe dofinansowanie dla ostrowskiego szpitala
Kwotę 4.608,460 zł pozyskał ostrowski szpital z funduszy rządowych będących w dyspozycji Wojewody Wielkopolskiego. Wsparcie finansowe pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Uroczyste przekazanie promesy odbyło się 9 maja 2022 r. w ostrowskim szpitalu na niedawno wyremontowanym Oddziale Izolacyjnym .

–„Od tego roku fundusze (przyp. Fundusz Przeciwdziałania COVID-19) leżą w gestii każdego z wojewodów. Bardzo się cieszę, że te kolejne środki trafią do szpitala, który tak bardzo zasłużył się podczas walki z Covid-19” – powiedział Wojewoda Wielkopolski, Michał Zieliński.

Zaangażowanie ostrowskiego szpitala w walkę z covidem, fakt, że była to druga w Wielkopolsce placówka pod względem ilości łózek covidowych podkreślali wszyscy goście.

zdjecie

Dyrektor Dariusz Bierła podkreślił, że z otrzymanych środków w ramach rozbudowy planuje się doposażenie Oddziału Izolacyjnego w kolejne 12 łóżek z odpowiednim, nowoczesnym zapleczem diagnostyczno-technicznym. Plany uwzględniają również powstanie nowego ciągu komunikacyjnego, mającego na celu usprawnienie logistyki umieszczania chorych na tym oddziale a także ograniczenie kontaktu z innymi.

zdjecie

–„Jest dziś we mnie z jednej strony radość, bo do Powiatu Ostrowskiego trafiają kolejne pieniądze na inwestycje, ale także obawa czy rosnąca inflacja pozwoli to marzenie w pełnym zakresie zrealizować” – powiedział Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

Obecna na spotkaniu Marlena Maląg Minister Rodziny i Polityki Społecznej podziękowała za pracę personelu medyczne szpitala, ale również za otwarcie ostrowskiego rynku pracy na możliwość zatrudniania obywateli z Ukrainy, a zwłaszcza za umożliwienie im pracy w ostrowskim szpitalu. Obecnie pracuje tutaj już kilkanaście pielęgniarek z tego kraju.

zdjecie

W uroczystości udział wzięli także m.in.: Angelika Możdżanowska Europarlamentarzystka oraz posłowie na Sejm RP Katarzyna Sójka i Tomasz Ławniczak, Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Walkowski, Wicestarosta Roman Pacholczyk, Członek Zarządu Powiatu Ryszard Pluciński.

Rafał Kaczmarew

Źródło: Powiat Ostrowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe