Ostrów: MajOSTaszki za nami!

  • 09.05.2022, 13:29
  • Źródło:  UM Ostrów
Ostrów: MajOSTaszki za nami!
Święto ostrowian powróciło po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią. Muzyka, konkursy, ekologiczne akcje, smaczne jedzenie, wesołe miasteczko - to tylko niektóre, z licznych atrakcyji.

W weekend 7-8 maja, Piaski Szczygliczka zamieniły się w wielki festynowy teren.
O koncertową atmosferę sobotniego wieczoru zadbiali: Jelly Noize, Pectus oraz Gooral. Natomiast w niedzielę wystąpili Meek, oh Why? oraz Mrozu.  Weekendowe spotkanie na Piaskach - Szczygliczce zakończył pokaz animacji laserowych.  Laserowe efekty specjalne, po raz pierwszy, zastąpiły fajerwerki.
Organizatorzy przygotowali szeroki wachlarz atrakcji dla najmłodszych i starszych. Były m.in.: konkursy, miasteczko Food Trucków, pokazy pojazdów, sprzętu ratowniczego czy wesołe miasteczko.
MajOSTaszki nie mogłyby się odbyć bez ostrowskich, edukacyjnych akcji ekologicznych. Stanęły  więc stoiska “Drzewka za butelki” i “Kwiaty za elektroodpady”, a także stoiska Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami “MZO” z zabawami i gadżetami dla najmłodszych. 
 Aby wziąć udział w akcji „Drzewka za butelki” należało zebrać minimum 10 zgniecionych plastikowych butelek PET (o pojemności minimum 1 l) i dostarczyć je na stoisko Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.
W zamian za zebrane butelki, które trafią do recyklingu, uczestnicy akcji otrzymywali sadzonki drzew. Z kolei w zamian za przyniesiony ZUŻYTY drobny sprzęt elektryczny, elektroniczny czy drobne AGD mieszkańcy otrzymywali sadzonki kwiatów sezonowych. 

 

Źródło:  UM Ostrów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe