Powiat Ostrowski: Kolejny indeks dla ucznia III LO

  • 04.05.2022, 19:08
  • Wiktoria Kohnke
Powiat Ostrowski: Kolejny indeks dla ucznia III LO
Jan Potaśniczak, uczeń klasy 2a III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim, został laureatem V Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiejw Krakowie, zajmując ostatecznie wysokie3 miejsce w Polsce! Zdobywając zaszczytne miejsce na podium Jan otrzymał liczne nagrody rzeczowe oraz indeks na wybrane kierunki studiów w Krakowie.

Konkurs został zorganizowany we współpracy z Czeską Centralą Ruchu Turystycznego – Czech Tourism w Warszawie, Ambasadą Republiki Czeskiej w Warszawie oraz Instytutem Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Patronat honorowy nad konkursem objął Ambasador Republiki Czeskiej w Polsce – pan Jakub Dürr oraz Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie – prof. dr hab. Piotr Borek.

-"Zmagania konkursowe polegały w pierwszym i drugim etapie na rozwiązaniu testu, który obejmował bardzo szeroką wiedzę dotyczącą walorów środowiska przyrodniczego, walorów dóbr kultury, regionów turystycznych, uzdrowisk, obiektów wpisanych na listę UNESCO oraz przejawów współczesnej gospodarki Republiki Czeskiej. Etap trzeci konkursu dotyczył rozpoznawania 30 obiektów przedstawionych na slajdach oraz ich lokalizacji” – mówi opiekunem naukowy ucznia pan Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii.

Wcześniej uczeń uzyskał bardzo wysoki wynik w etapie okręgowym XLVIII Olimpiady Geograficznej w Poznaniu i znalazł się w gronie finalistów w Poznaniu. Wiedza i umiejętności połączonymi z pasją geograficzną znalazł się w elitarnym gronie najlepszych młodych geografów w Wielkopolsce.

Wiktoria Kohnke

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe