Żużel: Informacja o stanie zdrowia Jakuba Krawczyka i Matiasa Nielsena

  • 04.05.2022, 06:40
  • Źródło: TŻ Ostrovia
Żużel: Informacja o stanie zdrowia Jakuba Krawczyka i Matiasa Nielsena Anna Kłopocka / TŻ Ostrovia
Jakub Krawczyk doznał wstrząśnienia mózgu i czeka go kilkanaście dni przerwy w startach, ale na szczęście u juniora Arged Malesy Ostrów nie stwierdzono złamań. Matias Nielsen przeszedł badania w ostrowskim szpitalu i jego też czeka odpoczynek w występach na torze.

– Obaj są bardzo mocno poobijani, ale najprawdopodobniej skończyło się bez złamań. Będziemy musieli sobie bez nich radzić od kilku do kilkunastu dni – powiedział po wizycie w szpitalu trener Mariusz Staszewski.

Przypomnijmy, że w wyścigu szóstym meczu U24 Ekstraligi doszło do koszmarnie wyglądającego wypadku dwóch zawodników gospodarzy. Po tym jak upadł Kacper Warduliński, sędzia przerwał wyścig, widząć, że zawodnik GKM-u nie podnosi się z toru.


Sygnalizację przerwania biegu dostrzegł prowadzący Matias Nielsen, ale czerwonych świateł nie zobaczył Jakub Krawczyk, który uderzył w swojego kolegę klubowego. – Na tym wirażu bywa tak, że można zostać oślepionym przez słońce i być może tak też było w tym przypadku – tłumaczył Kamil Brzozowski, trener drużyny U24 Arged Malesy Ostrów.

Ostrowianie wygrali 49:40 z GKM-em Grudziądz, ale wszyscy myślami byli z Jakubem Krawczykiem i Matiasem Nielsenem, którzy po szóstym wyścigu zostali odwiezieni do szpitala.

 

Źródło: TŻ Ostrovia

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe