VII Regionalne Targi Biznesu i Przedsiębiorczości

  • 30.04.2022, 13:03
  • Wiktoria Kohnke
VII Regionalne Targi Biznesu i Przedsiębiorczości
Po dwuletniej przerwie, 27 kwietnia 2022 r. odbyły się Regionalne Targi Biznesu i Przedsiębiorczości organizowane przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Tegoroczna edycja jest już VI.

Tegoroczna impreza związana była z tematem automatyki oraz wprowadzania do zautomatyzowanych procesów i skierowana została do młodzieży, która kształci się w zawodach logistycznych, handlowych, ekonomicznych. Uroczystego otwarcia dokonał Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

-,,Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, przedsięwzięcie które cieszyło się zainteresowaniem wróciło w odmienionej formie i jest dedykowane przede wszystkim młodzieży. Często podkreślam jak ważne jest dla mnie kształcenie techniczne. Dowodem tego jest chociażby CKP, jedno z najnowocześniejszych w południowej Wielkopolsce miejsc tego typu. Przykładów jest wiele jak chociażby ostatnio uruchomienie w Zespole Szkół Technicznych kierunku robotyki. Taka oferta przyciąga uczniów z całego regionu. I to jest powód do zadowolenia. Bardzo się cieszę, że mamy kolejną edycję targów, a na nich tak zacnych prezesów firm. Nie trzeba wcale uciekać poza Ostrów, bo w naszym mieście, w naszym powiecie, dzieje się również dużo dobrego’’ – powiedział Starosta.

zdjecie

Na targach obecni byli przedstawiciele lokalnych firm, takich jak Trasko Automatyka czy tez Mahle Ostrów Wielkopolski, ale również Fanuc Polska oraz Balluf. Nie zabrakło przedstawicieli firmy OVB Allfinanz a także gości w przedstawicielach Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZSE w osobie Henryka Sztukowskiego Dominika Radwańskiego, przedstawiciela Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi.

-,,Wracamy w nowej formule. VII Regionalne Targi Biznesu i Przedsiębiorczości, adresowane są do naszej młodzieży, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Działania, które zaplanowaliśmy w dniu dzisiejszym, mają na celu poszerzenie wiedzy z zakresu rynku pracy i biznesu oraz zdobycie nowych kompetencji zawodowych, które w wymierny sposób wykraczają poza te normalne ramy szkolnych programów nauczania’’ – powiedziała Beata Matuszczak dyrektor ZSE.

zdjecie

„Robotyzacja przedsiębiorstw” to temat pierwszej prezentacji, która otworzyła cykl zagadnień tegorocznych targów. Na pytanie, w jakim stopniu w Polsce występuje skala nowoczesnych rozwiązań, odpowiedź udzielił w swoim wystąpieniu Paweł Ulichnowski, prezes Trasko Automatyka.

zdjecie

-,,Znane są np. w Polsce roboty medyczne. To są rozwiązania powstałe w zakładach znajdujących się w Polsce. Nie o wszystkim można tutaj rozmawiać, gdyż obowiązuje tajemnica handlowa, ale zapewniam, że nie odbiegamy rozwiązaniami od innych krajów. Oczywiście, niektóre rozwiązania typu robot Atlas czy robot Dog (pokazywane w prezentacji) może jeszcze nie występują u nas, ale nie musimy wstydzić się także naszych rodzimych rozwiązań. Z takimi tematami młodzieży przyjdzie się już niedługo mierzyć bowiem, do 2030 roku planuje się 300mln miejsc pracy na świecie, zastąpić robotami. Jest to więc dziedzina, która na pewno będzie się rozwijać’’ – stwierdził prezes Ulichnowski.

     W dalszej części spotkania miały miejsce warsztaty i szkolenia, m.in. z obsługi oprogramowania DGCS.

Wiktoria Kohnke

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe