Powiat Ostrowski: Rąbczyn oficjalnie oddany do użytku

  • 27.04.2022, 18:48
  • Wiktoria Kohnke
Powiat Ostrowski: Rąbczyn oficjalnie oddany do użytku
Ponad 5 km nowej nawierzchni drogi, ponad 300 m chodnika to bilans inwestycji drogowej zrealizowanej przez Powiat Ostrowski w Rąbczynie (Gmina Raszków).

Symboliczne zakończenie inwestycji z przecięciem wstęgi odbyło się 26 kwietnia 2022 r.

-,,Dziś mamy finał inwestycji i powód do zadowolenia z zakończenia tego zadania i faktu, że kolejne kilometry dróg powiatowych na ternie gminy Raszków zostały wyremontowane. Całość kosztowała ok. 2 mln złotych, z czego 150 tysięcy złotych wsparcia otrzymaliśmy ze strony Gminy Raszków. Dziękuję za to, bo zawsze podkreślam, że nie jest obowiązkiem gminy, aby do dróg powiatowych dokładać’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski, podkreślając także, że realizacja zadania była możliwa dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży terenów inwestycyjnych powiatu.

Łącznie zmodernizowany został odcinek ponad 5 km drogi, która pełni rolę alternatywnego połączenia do Raszkowa.

Remont drogi podzielony został na etapy. W pierwszym wykonano modernizację nawierzchni oraz budowę chodnika na odcinku z Radłowa do tzw. osiedla Rąbczyn. Jesienią w ubiegłym roku wykonano drugi odcinek do centrum miejscowości. W tym roku modernizacja nawierzchni została dokończona.

Obecny na uroczystości Jacek Bartczak Burmistrz Raszkowa wyrażając zadowolenie podkreślił tempo, w jakim firma realizująca zadanie pracowała. Dodał, że wsparcie gminy było istotne w pierwszym etapie remontu.

Wicestarosta Roman Pacholczyk podkreślił z kolei, że droga znajdowała się w złym stanie technicznym mimo przeprowadzanych doraźnych remontów.

Władze powiatu reprezentowali także Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Walkowski oraz radni powiatowi: Mirosław Nowacki Zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu, Maria Tomaszewska przewodnicząca Komisji Infrastruktury, Katarzyna Spiżak Przewodnicząca Komisji Budżetu, Andrzej Leraczyk przewodniczący Klubu Samorządny Powiat, Józef Wajs przewodniczący Kluby Przyjazny Powiat.

Władze Raszkowa reprezentował także Andrzej Matyba Przewodniczący Rady Gminy oraz Piotr Rokicki wiceburmistrz Raszkowa.

Obecni byli również przedstawiciele firmy realizującej remont a także sołtysi Radłowa Florian Dzięcioł i Rąbczyna Henrych Marszałek.

Inwestycję poświęcił ks. kan. Łukasz Kręczyński proboszcz parafii pw. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pogrzybowie.

 

Wiktoria Kohnke

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe