Powiat Ostrowski: Ścieżka i nowa droga

  • 21.04.2022, 17:36
  • Wiktoria Kohnke
Powiat Ostrowski: Ścieżka i nowa droga
Bezpieczna nowa ścieżka rowerowa powstanie od przejazdu kolejowego w Sośniach przez centrum miejscowości, aż do Mojej Woli. Przy okazji zmodernizowana zostanie także nawierzchnia drogi.

Ścieżka w Sośniach będzie kolejną inwestycją w infrastrukturę dróg rowerowych planowanych w tym roku na terenie Powiatu Ostrowskiego. Władze powiatu zabiegają o wsparcie na budowę oczekiwanej ścieżki z Odolanowa do Bonikowa.

zdjecie

Tymczasem 14 kwietnia 2022 r. w Starostwie Powiatowym odbyło się podpisanie umowy na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych inwestycji w Sośniach.

Stosowne dokumenty podpisali Michał Zieliński Wojewoda Wielkopolski, Paweł Rajski Starosta Ostrowski oraz Wicestarosta Roman Pacholczyk oraz Piotr Walkowski Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego.

zdjecie

Dzięki temu wsparciu powiat otrzyma ok. 3,3 mln zł. Koszt całej inwestycji to ok. 5 mln zł. Zadanie jest już po przetargu i prace budowlane będą mogły się rozpocząć niebawem.

zdjecie

Wiktoria Kohnke

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe