Tenis Stołowy: XXVII Mistrzostwa Wsi Łąkociny w Tenisie Stołowym

• 21.03.2022, 07:41
  • Rafał Szubert Główny organizator zawodów
Pandemia Covid-19 storpedowała zawody sportowe na całym świecie. Podobnie było z tradycyjnym turniejem tenisa stołowego, który od wielu lat odbywa się w Łąkocinach przed świętami Bożego Narodzenia. W roku 2021 nie udało się ich zorganizować, dlatego zostały one przełożone i przeprowadzone 18 marca 2022 r.

Dwudziesta siódma edycja turnieju w Łąkocinach po raz drugi została zorganizowana w sali szkoły podstawowej. Tradycyjny turniej zorganizowany w kameralnych warunkach tym razem skierowany był do najmłodszych. W turnieju udział wzięło 21 uczniów Szkoły Podstawowej w Łąkocinach.

Turniej przeprowadzono w czterech kategoriach. W kategorii dziewcząt z klas Vi i młodszych zwyciężyła Aleksandra Biniek. W starszej kategorii dziewcząt z klas VII-VIII wygrała Katarzyna Nowicka. W kategorii chłopców klas Vi i młodszych zwyciężył Filip Rynowiecki, a w starszej kategorii tryumfował Wiktor Nowicki.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki ufundowane przez organizatorów. Puchary, dyplomy oraz upominki wręczali pomysłodawca i główny organizator imprezy Rafał Szubert oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Łąkocinach Danuta Walisiak. Sędzią głównym imprezy był Sławomir Glaser, prezes Okręgowego Związku Tenis Stołowego „Południowa Wielkopolska”.

Imprezę wsparli Gmina Ostrów Wielkopolski, Gminne Zrzeszenie LZS w Ostrowie Wielkopolskim, AMS Puchary Szkudlarz z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Sklep Spożywczy Łukasza Junyszka. Specjalne podziękowania organizatorzy kierują do dyrekcji Szkoły Podstawowej w Łąkocinach za użyczenie obiektu.