Tenis Stołowy: XXVII Mistrzostwa Wsi Łąkociny w Tenisie Stołowym

 • 21.03.2022, 07:41
 • Rafał Szubert Główny organizator zawodów
Tenis Stołowy: XXVII Mistrzostwa Wsi Łąkociny w Tenisie Stołowym
Pandemia Covid-19 storpedowała zawody sportowe na całym świecie. Podobnie było z tradycyjnym turniejem tenisa stołowego, który od wielu lat odbywa się w Łąkocinach przed świętami Bożego Narodzenia. W roku 2021 nie udało się ich zorganizować, dlatego zostały one przełożone i przeprowadzone 18 marca 2022 r.

Dwudziesta siódma edycja turnieju w Łąkocinach po raz drugi została zorganizowana w sali szkoły podstawowej. Tradycyjny turniej zorganizowany w kameralnych warunkach tym razem skierowany był do najmłodszych. W turnieju udział wzięło 21 uczniów Szkoły Podstawowej w Łąkocinach.

Turniej przeprowadzono w czterech kategoriach. W kategorii dziewcząt z klas Vi i młodszych zwyciężyła Aleksandra Biniek. W starszej kategorii dziewcząt z klas VII-VIII wygrała Katarzyna Nowicka. W kategorii chłopców klas Vi i młodszych zwyciężył Filip Rynowiecki, a w starszej kategorii tryumfował Wiktor Nowicki.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki ufundowane przez organizatorów. Puchary, dyplomy oraz upominki wręczali pomysłodawca i główny organizator imprezy Rafał Szubert oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Łąkocinach Danuta Walisiak. Sędzią głównym imprezy był Sławomir Glaser, prezes Okręgowego Związku Tenis Stołowego „Południowa Wielkopolska”.

Imprezę wsparli Gmina Ostrów Wielkopolski, Gminne Zrzeszenie LZS w Ostrowie Wielkopolskim, AMS Puchary Szkudlarz z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Sklep Spożywczy Łukasza Junyszka. Specjalne podziękowania organizatorzy kierują do dyrekcji Szkoły Podstawowej w Łąkocinach za użyczenie obiektu.

 

WYNIKI

 

Dziewczęta – klasy VI i młodsze

 1. Aleksandra Biniek

 2. Zuzanna Duczmal

 3. Lena Florczak

 4. Aleksandra Rynowiecka

 

Dziewczęta – klasy VII-VIII

 1. Katarzyna Nowicka

 2. Maja Kuświk

 3. Julia Janas

 4. Amelia Kaźmierczak

 5. Maria Duczmal

 6. Patrycja Tomaszewska

 

Chłopcy – klasy VI i młodsze

 1. Filip Rynowiecki

 2. Franciszek Flejsierowicz

 3. Hubert Zimniak

 4. Kamil Garbacz

 5. Michał Nawrocki

 6. Kacper Minta

 

Chłopcy – klasy VII-VIII

 1. Wiktor Nowicki

 2. Mateusz Hałas

 3. Adrian Janas

 4. Kacper Pietraszewski

 5. Tobiasz Lis

 

 

 

Rafał Szubert Główny organizator zawodów

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe