Ostrów: Uczeń z I LO w gronie najlepszych młodych filmoznawców

  • 10.05.2017, 10:01
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Uczeń z I LO w gronie najlepszych młodych filmoznawców
Wojciech Krolek, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie, dołączył do grona laureatów Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.
Po szkolnych eliminacjach do II etapu Olimpiady w Poznaniu zakwalifikowało się dwoje uczniów z I LO: Marta Piekarska z kl. IIIc oraz Wojciech Krolek z kl. IIId. Znaleźli się oni wśród 4 uczestników z Wielkopolski, którzy podjęli się rozwiązania testu złożonego z 40 pytań, interpretacji plakatu filmowego oraz analizy filmoznawczej jednej ze scen filmowych. Wojciech Krolek znalazł się w gronie 25 uczniów, którzy w całym kraju uzyskali najwyższe wyniki i tym samym zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady. W Warszawskiej Szkole Filmowej podczas dwudniowych olimpijskich zmagań, pod opieką dydaktyczną mgr Anny Bielawnej-Piec, uczeń zmierzył się z wystąpieniem w debacie oksfordzkiej, wygłoszeniem prelekcji na temat Andrzeja Wajdy jako reżysera filmów historycznych oraz rozmową na jej temat z komisją. W drugim dniu wyzwaniem było przeprowadzenie i opracowanie wywiadu z wylosowanymi gośćmi –„ludźmi kina” (aktorzy, krytycy filmowi). Wojtek przeprowadzał wywiad z Michałem Oleszczykiem - filmoznawcą, krytykiem filmowym, tłumaczem, wykładowcą akademickim i dyrektorem Festiwalu Filmowego w Gdyni. A ponadto kolejnym zadaniem było napisanie szkicu krytycznego na temat filmów dotyczących okresu dojrzewania. Wojtek Krolek został laureatem Olimpiady. Znalazł się na zaszczytnym 4 miejscu najlepszych młodych filmoznawców w Polsce. Tym samym otworzył sobie drogę studiów filmoznawczych na wybranej przez siebie uczelni. Od 12 do 13 czerwca 2017 nastąpi w Warszawskiej Szkole Filmowej Gala wręczenia tytułu laureata oraz nagrody, którą jest akredytacja na wybrany Festiwal Filmowy.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe