Kalisz: Akademia Kaliska solidarna z Ukrainą

  • 04.03.2022, 09:40
  • Źródło: akademia.kalisz.pl
Kalisz: Akademia Kaliska solidarna z Ukrainą
Senat Akademii Kaliskiej zdecydował o wstrzymaniu współpracy naukowej i dydaktycznej ze wszystkimi uczelniami i instytucjami naukowymi Federacji Rosyjskiej. Jednogłośnie przyjęta uchwała zawiera również apel do środowisk akademickich i naukowych Federacji Rosyjskiej o stanowcze potępienie wojny i agresji na Ukrainę.

– Pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi przyjaciółmi w Sumach, Czernihowie, Kijowie, czy Lwowie i na podstawie tych informacji z pierwszej ręki wiemy doskonale, jaka tragedia dotknęła naród ukraiński. Naukowcy i studenci, zamiast się kształcić, muszą walczyć z rosyjskim najeźdźcą, a kobiety próbują przetrwać naloty i bombardowania w domach pozbawionych okien. Nie mogliśmy nie zareagować, widząc z jak wielkim dramatem mamy do czynienia – powiedział rektor Akademii Kaliskiej, prof. Andrzej Wojtyła.

Źródło: akademia.kalisz.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe