Powiat Kaliski: Rajd Rowerowy Szlakiem Piastowskim

  • 10.05.2017, 08:58
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Rajd Rowerowy Szlakiem Piastowskim
W ramach weekendu na Szlaku Piastowskim odbył się Rajd Rowerowy. Cykliści rozpoczynali trasę z parkingu starostwa powiatowego w Kaliszu.
Podczas rajdu uczestnicy mieli okazję zwiedzić liczne atrakcje znajdujące się na Szlaku Piastowskim, a jedną z nich była wizyta w Kaliskim Grodzie Piastów na Zawodziu. Dzięki uprzejmości Sylwii Kucharskiej, dyrektor Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej, można było zwiedzić gród i posłuchać jego historii. Z Zawodzia wyruszono pod Basztę Dorotkę, a następnie do pobliskiej Katedry św. Mikołaja Biskupa w Kaliszu. Na temat tych obiektów opowiadał Piotr Sobolewski, prezes Kaliskiego Koła Przewodników PTTK. Cykliści pokonali łącznie 33 km. Trasa wiodła m.in. przez Warszówkę, Pruszków, Pamięcin, Poklęków, Rychnów, Godziątków, aż do mety - Okopu Szwedzkiego, który usytuowany jest w Jarantowie. Na mecie rowerzystów z powiatu kaliskiego powitali cykliści z Konina. Na miejscu organizatorzy zapewnili wspólny gril, ognisko oraz konkursy. Na zaproszenie Doroty Karpieko, radnej Rady Powiatu Kaliskiego Jerzy Widerski miłośnik historii regionu opowiedział o życiu Słowian i miejscowości Jarantów. Pan Jerzy od 26 lat prowadzi drużynę harcerską w Stawiszynie oraz organizuje biwaki na tym terenie. Uczestnicy rajdu mieli okazję obejrzeć zdjęcia obozów harcerskich z 1932 roku. Celem rajdu było propagowanie aktywnych form wypoczynku oraz zdrowotnego trybu życia, a także promowanie atrakcji znajdujących się na Szlaku Piastowskim. WP
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe