Kalisz: Potężna dawka pozytywnej teatralnej energii

  • 24.02.2022, 09:38
  • Wiktoria Kohnke
Kalisz: Potężna dawka pozytywnej teatralnej energii
Teatr Komedii Impro w Łodzi zaprasza 26 lutego o godz. 18 do Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu na niepowtarzalny i premierowy spektakl IMPRO BANG! To zbiór tzw. gier impro, czyli następujących po sobie kilkuminutowych scenek, w których aktorzy mierzą się z wyzwaniami rzucanymi im przez publiczność.

Improwizatorzy proszą o sugestie dotyczące miejsca akcji i ról, w jakie będą się wcielać, i na tej podstawie na bieżąco tworzą spektakl. Aktor, jeśli tak zadecydują widzowie, może stać się dowolną postacią, przedmiotem, a nawet np. emocją lub uczuciem.

IMPRO BANG! to dynamiczne przedstawienie pełne śmiechu i interakcji z publicznością, które zdarza się tylko raz. - To nasza najbardziej dynamiczna propozycja z bardzo dużą i częstą interakcją z publicznością. Chcemy dopracować się wspólnej energii i sympatii, bo impro opiera się właśnie na wzajemnej sympatii: aktorów do siebie, aktorów do publiczności, no i publiczności do aktorów - wyjaśnia Jacek Sut z Teatru Komedii Impro w Łodzi.

Improwizatorzy pojawią się w Kaliszu po raz kolejny, ostatnio występowali w tym mieście podczas 61. Kaliskich Spotkań Teatralnych. - Przyjęcie naszych dwóch spektakli było fantastyczne. Wierzymy, że kolejne spotkanie z publicznością będzie równie doskonałe, a nawet lepsze. Chcemy zaskoczyć publiczność potężną dawką energii, jesteśmy przygotowani po prostu na fantastyczną zabawę z kaliską publicznością - zapewnia Jacek Stefanik, dyrektor artystyczny Teatru Impro w Łodzi. I dodaje, że w czasie wieczoru nie zabraknie także improwizowanych piosenek.

***

Teatr Komedii Impro w Łodzi powstał na bazie zespołów Impro Atak oraz Impro Atak ITO (Internetowy Teatr Online), czyli grup improwizatorów, którzy na oczach publiczności tworzą przedstawienia używając do tego jedynie wyobraźni i sugestii padających z widowni. TKI regularnie występuje na scenie teatru repertuarowego, stworzył go i ukształtował Jacek Stefanik. Od 2018 roku zespół w każde wakacje, wraz z innymi improwizatorami, współtworzy Wioskę Artystyczną Janowo koło Rewala. Wystawiono tam 240 spektakli improwizowanych, które obejrzało 23 tys. widzów.

Zespół nie przyjmuje od publiczności sugestii religijnych, politycznych oraz takich, które mogłyby w jakikolwiek sposób urazić widza. Aktorzy wybierają głównie pozytywne propozycje, stroniąc od wulgaryzmów. W przedstawieniu bierze także udział muzyk improwizator.

Spektakl odbędzie się 26 lutego o godz. 18 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu przy ul. Łaziennej 6. Bilety dostępne są na stronie ckis.kalisz.pl.

 

Więcej informacji:

Adam Owczarek, tel. 513 900 900, [email protected]

Wiktoria Kohnke

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe