Kalisz: Arkhamer 2017 – kaliskie święto miłośników fantastyki

 • 09.05.2017, 17:38 (aktualizacja 14.06.2017, 10:09)
 • Patrycja Pera
Kalisz: Arkhamer 2017 – kaliskie święto miłośników fantastyki Arkhamer
Coraz bliżej do kaliskiego weekendu fantastyki i gier. Dwudniowa impreza odbędzie się w czerwcu, w Zespole Szkół nr 10. Organizatorzy spodziewają się, że w tym roku pojawi się 1000 uczestników z całej Polski.

W tym roku tematem przewodnim imprezy to Baśnie i Legendy. Konwent skierowany jest do miłośników fantastyki w każdej postaci, gier RPG, planszowych, karcianych i bitewnych. Cel tego fantastycznego weekendu jest prosty - promocja fantastyki, literatury, gier planszowych - rozrywki która ma na celu integrować ludzi.

- Chcemy aby nasi odbiorcy/uczestnicy wydarzenia, oderwali się na chwilę od komputera czy telewizora. - mówi Paulina Mikołajczyk, główny organizator – Chcemy pokazać rodzinom, że można spędzić popołudnie w atrakcyjny, rozwijający sposób. Dlatego też niedzielę mamy darmową - chcemy zachęcić rodziców do przyjścia ze swoimi pociechami. Dodatkowo chodzi nam o integracje społeczności zainteresowanej fantastyką na poziomie lokalnym. Oczywiście jest też kwestia wzbogacania wydarzeń kulturalnych w Kaliszu oraz promocja miasta

Pomysł, aby stworzyć w Kaliszu taką imprezę powstał przy organizacji podobnych eventów.

 -  Od 2007 roku bodajże w Kaliszu odbywały się małe imprezy tego typu - Cebulkony, Jarmarki Fantastyki czy Weekendy Fantastyki. – informuje Paulina Mikołajczyk - Były one typowo lokalnymi wydarzeniami, często jednodniowymi. Osobiście od wielu lat pomagam przy organizacji tego typu eventów w całej Polsce (m.in. Copernicon w Toruniu, Polcon we Wrocławiu). Po reaktywacji Klubu Fantastyki Arkham w Kaliszu postanowiliśmy spróbować swoich sił. Wspierają nas ludzie z całego kraju, pomagając w organizacji. 

A o to program uczestników Arkhamera:

- Baśnie i legendy – motyw przewodni prelekcji konwentowych – z uwzględnieniem lokalnej historii oraz legend kaliskich;
- jedna z największych sal do gier planszowych w kraju, będąca wynikiem połączenia stołów turniejowych, konkursowych, pokazowych, testowych, jak i tych do tzw. Wolnego grania;
- Jeden z niewielu bloków programowych w stylu TEDex – krótkich pogadanek na dany temat, związany z grami, fantastyką, literaturą czy motywem przewodnim konwentu;
- Osobne sale programowe z najwyższej jakości prelekcjami, warsztatami, pokazami i konkursami;
- pokaz strojów, Cosplay;

Pierwsza edycja Arkhamera przyciągnęła ponad 400 osób i sprawiła, że Kalisz pojawił się na konwentowej mapie Polski. W roku 2016 gościli już 500 osób, a o kaliskim konwencie mówiło się w Typowo Piwnicznych Sprawach i na Katedrze. A jak będzie w tym roku?

- Myślę, że przedział 800-1000 osób jest realny do osiągnięcia. – dodaje organizatorka - To świetny wynik, ponieważ wiele imprez tego typu musi kilka lat pracować na taką frekwencję, którą nam udało się osiągnąć po 2 edycji. 

Ceny wejściówek  na konwent Arkhamer 2017 wynoszą:

 • Karnet 3 dniowy: 35 zł
  Wejściówka upoważnia do przebywania na terenie imprezy od jej rozpoczęcia do zakończenia, w tym w godzinach nocnych, a także do noclegu w salach wspólnych.
 • Wejściówka na Piątek: 10 zł
  Wejściówka upoważnia do przebywania na terenie imprezy w piątek – od jej rozpoczęcia do godziny 24:00
 • Wejściówka na Sobotę: 20 zł
  Wejściówka upoważnia do przebywania na terenie imprezy w sobotę – od jej rozpoczęcia do godziny 24:00
 • Wejściówka na Niedzielę: Darmowa!

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe