Powiat Ostrowski: Powiat wspiera powstanie Uniwersytetu

  • 12.02.2022, 08:56 (aktualizacja 12.02.2022, 09:04)
  • Źródło: Powiat Ostrowski
Powiat Ostrowski: Powiat wspiera powstanie Uniwersytetu
Rada Powiatu opowiedziała się za powstaniem Uniwersytetu Kaliskiego. W rozwoju tego ośrodka akademickiego władze powiatu widzą w tym szansę na kształcenie kadr medycznych, których dramatycznie brakuje na lokalnym rynku.

Sesja Rady Powiatu odbyła się 7 lutego 2022 r. Przed podjęciem uchwały Radnym starania o przekształcenie Akademii Kaliskiej w Uniwersytet przedstawił Łukasz Mikołajczyk dyrektor ds. administracyjnych tejże uczelni.

W 1999 roku utworzona została w Kaliszu Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, która w 2020 roku przekształcona została w Akademię Kaliską.

Władze Powiatu interesowała w szczególności możliwość utworzenia docelowo na Uniwersytecie Wydziału Lekarskiego, który kształciłby lekarzy.

-,,Utworzenie takiego kierunku byłoby odpowiedzią rynku na duże zapotrzebowanie nowych lekarzy co wzmacniałoby. Z drugiej strony dawałoby możliwość wykorzystania w praktycznej nauce potencjału naszej lecznicy i wykorzystani wiedzy kadry ostrowskiego szpitala’’ – powiedział Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

Radni w przyjętym stanowisku (tekst w załączeniu) opowiedzieli się jednogłośnie za projektem powstania Uniwersytetu Kaliskiego.

zdjecie

Źródło: Powiat Ostrowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe