Powiat Ostrowski: Kolędowym szlakiem po kościołach gminnych

  • 26.01.2022, 06:44
  • Jarosław Wardawy
Powiat Ostrowski: Kolędowym szlakiem po kościołach gminnych
Występem w Wysocku Wielkim zakończono cykl koncertów z repertuarem kolędowym w kościołach na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski. Muzycy z zespołu "Kwartet z Gwiazdką", kierowani przez Roberta Matuszewskiego, zagrali wcześniej w Lewkowie, Łąkocinach i Sobótce. Koncerty odbywały się na zaproszenie gminy i zostały sfinansowane z gminnego budżetu.

Cykl koncertów „Z kolędą przez świat" to autorski pomysł lidera zespołu, Roberta Matuszewskiego, który zaprosił do niego znakomitych i doświadczonych muzyków. Tak powstał zespół "Kwartet z Gwiazdką", który oprócz lidera grającego na saksofonach, flecie tworzyli: Piotr Rogacki – kontrabas, Bartek Pilarczyk- perkusja, Piotr Słociński – akordeon oraz gościnnie Lilianna Giernalczyk – vocal.

Muzycy „wzięli na warsztat” tradycyjne polskie kolędy, które zostały na nowo zaaranżowane w sposób pozwalający poznać rytmy innych regionów świata. Dzięki temu, można było w nich usłyszeć stylistykę bossa novy, samby, a nawet rytmy orientalne, włoską tarantellę, czy argentyńskie tango.

Ten repertuar został zaprezentowany w czterech parafiach na terenie gminy: w Lewkowie, Sobótce, Łąkocinach i na koniec w Wysocku Wielkim. Za każdym razem koncerty były bardzo dobrze przyjmowane przez parafialną publiczność, która doceniała zarówno wysoki kunszt wykonawców, jak i nowatorskie i oryginalne podejście do tradycyjnych polskich kolęd.   

Nie inaczej było w niedzielę 23 stycznia w kościele w Wysocku Wielkim. Publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi oklaskami, a w imieniu lokalnej społeczności podziękował za koncert radny Henryk Kwiecień. Zespołowi podziękował również proboszcz wysockiej parafii, ks. Kanonik Jerzy Kaniewski.

Cykl gminnych koncertów podsumował, w imieniu gminy, sekretarz Dariusz Pryczak.

Koncerty odbywały się na zaproszenie Gminy Ostrów Wielkopolski i zostały sfinansowane z gminnego budżetu.

Jarosław Wardawy

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe