Powiat Ostrowski: Koncert kolęd w Uciechowie

  • 19.01.2022, 12:43
  • Wiktoria Kohnke
Powiat Ostrowski: Koncert kolęd w Uciechowie
W parafii p.w. Podwyższenia Krzyża św. w Uciechowie, wystąpił Chór Nauczycielski im. Stanisława Wiechowicza pod dyrekcją Janusza Lipińskiego. To była już szósta edycja zorganizowana w ramach cyklu „Powiatowe Kolędowanie’’.

Tym razem miejscem spotkania wybrano część powiatu Ostrowskiego niemal na granicy z Powiatem Krotoszyńskim.

W koncercie można było usłyszeć najpiękniejsze kolędy polskie i zagraniczne w bardzo interesujących opracowaniach.

- ,,Chór Nauczycielski to zespół znany w Polsce oraz odnoszący sukcesy na przeglądach poza granicami kraju. Jeszcze jako wikariusz Konkatedry uczestniczyłem w każdym noworocznym koncercie kolęd. To była zawsze wspaniała muzyczna uczta. Cieszę się, że zespół wystąpi w naszej parafii’ – powiedział ks. Tomasz Łazarski proboszcz parafii w Uciechowie.

Chór przyzwyczaił swoich odbiorców do wysokiego poziomu artystycznego. Nie inaczej było tym razem. Zespół zaśpiewał większość najpopularniejszych polskich kolęd i nie tylko. Były także pieśni z innych krajów wszystko w akompaniamencie pianisty Łukasza Kryjoma. Całość koncertu podzielona została na części, a wspaniałym słowem przeplatała je prowadząca Alina Stefańska. Całości dopełniło nastrojowe oświetlenie.

Słuchacze, którzy wypełnili uciechowską świątynię nagrodzili artystów owacją na stojąco. Tradycja kolędową Chóru Nauczycielskiego było wspólne z widownia wykonanie jednej z kolęd.

-,,Dziękujemy za wspaniałą ucztę duchową zespołowi, dziękuję za zaproszenie księdzu Tomaszowi, dzięki któremu mogli zaprezentować Chór Nauczycielski w tej części naszego powiatu. Chór który jest jedną z wizytówek naszej kultury. Dziękuję także Gabrieli Zawadzie i Annie Sikorze za pomoc organizacyjną’’ – powiedział Starosta Ostrowski.

Słowa podziękowania artystom oraz organizatorom przekazał również Marian Janicki Burmistrz Gminy i Miasto Odolanów, który podkreślił, że wybrał ten koncert mimo konkurencji innej kulturalnej imprezy odbywającej się w Odolanowie.

Zarówno przedstawiciele władz jak i sam dyrygent Janusz Lipiński podkreślili wyjątkową otwartość i szczerą radość z możliwości zorganizowania tego koncertu.


 


 


 


 


 

Wiktoria Kohnke

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe