Ostrów: Ostrowskie kolędowanie

  • 19.01.2022, 06:30
  • Wiktoria Kohnke
Ostrów: Ostrowskie kolędowanie
Najpiękniejsze kolędy zabrzmiały w ostrowskiej Konkatedrze. Pieśni bożonarodzeniowe wykonał CHÓR NAUCZYCIELSKI im. Stanisława Wiechowicza pod dyrekcją Janusza Lipińskiego.

W tegorocznej edycji partie solowe wykonała Magda Górniak - sopranistka Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz Oktet Wokalny Chóru Nauczycielskiego. Akompaniament - Łukasz Kryjom, koncert poprowadził - Witold Pelka.

Artyści wykonali najpiękniejsze kolędy polskie i obce w wyjątkowych aranżacjach muzycznych, a cappella a także z towarzyszeniem fortepianu.

Zaproszenie na koncert przyjęło wielu mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Koncert tłumaczony był na polski język migowy. Dzięki temu również osoby głuche mogły cieszyć się tym wyjątkowym spotkaniem.

Była to już 32 edycja „Koncertu Kolęd” z cyklu „Prezydent Miasta zaprasza…” w wykonaniu ostrowskiego CHÓRU NAUCZYCIELSKIEGO. Początek tego wyjątkowego cyklu koncertowego, sięga roku 1990. Koncerty niezmiennie odbywają się w styczniu w ostrowskiej Konkatedrze.

 

Wiktoria Kohnke

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe