Ostrów: Podwójna wygrana!

  • 12.01.2022, 09:18
  • Wiktoria Kohnke
Ostrów: Podwójna wygrana!
Ostrów Wielkopolski – Świetlną Stolicą Wielkopolski! Miasto zwyciężyło w 13. edycji ogólnopolskiego konkursu akcji ŚWIEĆ SIĘ z Energą. Głosowanie trwało od 10 grudnia do 10 stycznia. Jedna osoba, każdego dnia mogła oddać 10 głosów. Ostatecznie na Ostrów Wielkopolski oddano rekordową liczbę głosów - 54 669. Wygrana jest podwójna, bo poza tytułem i zwycięstwem, miasto otrzyma energooszczędny sprzęt o wartości 10 tys. złotych, który trafi do najbardziej potrzebujących. Teraz czas na finałową rozgrywkę, która potrwa 11 dni, od 14 do 25 stycznia. Miasto, które w ogólnopolskim finale Plebiscytu Miast zdobędzie najwięcej głosów otrzyma nagrody: tytuł Świetlnej Stolicy Polski 2021, instalację fotowoltaiczną o wartości 25 tys. złotych, oraz sprzęt AGD dla najbardziej potrzebujących.

Bez wątpienia miasto zasłużyło na wygraną. Świąteczne iluminacje pięknie zdobią Ostrów Wielkopolski i nadają mu niezwykłego uroku. 

Światełka rozbłysły przede wszystkim w centrum miasta, m.in.: na Pl. Rowińskiego, przy ul. Wiosny Ludów i Deptaku. Świetlne girlandy pojawiły się również nad ulicą Kolejową (odcinek "Pod filarami"). 

Głosowanie trwało od 10 grudnia do 10 stycznia. Jedna osoba, każdego dnia mogła oddać 10 głosów. Ostatecznie na Ostrów Wielkopolski oddano rekordową liczbę głosów - 54 669. 

Tak wspaniały wynik zdyskwalifikował rywali.  Miasto wygrało z przewagą 8531 głosów. W sumie o tytuł świetlnej stolicy Wielkopolski walczyło 26 miast.

- Dziękuje za wszystkie oddane głosy i ogromne zaangażowanie. Szczególnie ostatnie dni pokazały, że w jedności siła. Jesteście cudowni! – powiedziała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Wygrana jest podwójna, bo poza tytułem i zwycięstwem, miasto otrzyma energooszczędny sprzęt o wartości 10 tys. złotych, który trafi do najbardziej potrzebujących.

Ostrów Wielkopolski tytuł świetlnej stolicy województwa uzyskał po raz trzeci. Pierwszy raz wygrał w 2017 roku, kolejny raz w 2018 i tegoroczny sukces.

Na tym nie koniec, bo miasto awansowało do ogólnopolskiego finału, który rozpocznie się już w piątek, 14 stycznia. Nagrodami dla najpiękniej rozświetlonych miast będzie sprzęt AGD o wartości 40 tys. złotych, który trafi do najbardziej potrzebujących.

 

Wiktoria Kohnke

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe