Powiat Ostrowski: Samorządowcy powiatowi przybyli do Sadowia

  • 10.01.2022, 07:17
  • Wiktoria Kohnke
Powiat Ostrowski: Samorządowcy powiatowi przybyli do Sadowia
Już po raz 23. na noworocznym spotkaniu zebrali się samorządowcy powiatu ostrowskiego. Uroczystość odbywała się z powodu pandemii w mocno ograniczonej formule, w kościele i klasztorze w Sadowiu.

Do czasu nadejścia pandemii,  w noworocznych spotkaniach samorządowców uczestniczyło nawet po ponad 200 osób ze wszystkich gmin powiatu ostrowskiego. Wójtowie, burmistrzowie, radni i inni działacze samorządowi spotykali się co roku w innej gminie, by podsumować zeszłoroczne dokonania i opowiedzieć o swoich planach na kolejny rok.

W tym roku samorządowców z całego powiatu gościła Gmina Ostrów Wielkopolski. Jednak plany pokrzyżował Covid, więc zdecydowano się na bardzo ograniczoną formułę wydarzenia i symboliczną lokalizację, którą był kościół i klasztor ojców Pasjonistów w Sadowiu. Ostatecznie, do Sadowia przyjechali niemal wyłącznie radni powiatowi.   

Gospodarzami spotkania byli: starosta ostrowski Paweł Rajski, przewodniczący rady powiatu Piotr Walkowski i Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk.  

 

Samorządowcy wzięli udział w Mszy Świętej odprawionej przez ojca Grzegorza Słowikowskiego, który od 2014 roku pełni funkcję proboszcza i przeora klasztoru Ojców Pasjonistów w Sadowiu.

Podczas uroczystości przypomniano również, że po raz pierwszy w historii powiatu ostrowskiego zdarzyło się, że trzeba było pożegnać czynnych radnych. Covid zabrał bowiem Grzegorza Finke i Michała Wilczurę. Oprócz radnych powiatowych, w minionym roku zmarł również były prezydent Ostrowa Jerzy Świątek.

Spotkanie uświetnił specjalny koncert kolęd w brawurowych aranżacjach w wykonaniu kwartetu Roberta Matuszewskiego. Na koniec muzycy otrzymali nowe gadżety promocyjne gminy.

Jarosław Wardawy

Wiktoria Kohnke

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe