Powiat Ostrowski: Strażacy mają nowe władze

  • 20.12.2021, 11:46
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Strażacy mają nowe władze
Przemysław Kaźmierczak został ponownie wybrany prezesem Zarządu Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych.

Podsumowanie mijającej kadencji i wybory nowych władz odbyły się w grudniu 2021 roku.

- W strukturach naszego OSP skupionych jest ponad 3200 druhen i druhów. Z tego w akcjach ratowniczo-pożarniczych może brać udział 1326 osób w tym 30 kobiet. Mamy wiele nowych pomysłów do działania, ale tak jak innym organizacjom i podmiotom, wiele ograniczeń wprowadził nam koronawirus –mówił prezes Przemysław Kaźmierczak.

 

W powiecie ostrowskim zarejestrowanych było 98 jednostek OSP. W ostatnim czasie jedna z nich w Gorzycach Małych podjęła decyzję o samo rozwiązaniu się. 14 jednostek OSP wchodzi w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wśród nich udział w największej liczbie zdarzeń mieli druhowie z Odolanowa, Skalmierzyc i Raszkowa oraz Przygodzic.

 

Zjazd był także tradycyjnie okazją do wręczenia odznaczeń i podziękowań. Złotym Znakiem Związku odznaczony został druh Stanisław Szymański. Dokonał tego Krzysztof Grabowski wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego oraz przedstawiciel władz wojewódzkich OSP. Z kolei tytuły „Zasłużony dla ochrony przeciw pożarowej Powiatu Ostrowskiego’’ z rąk starosty ostrowskiego oraz Komendanta Powiatowego PSP otrzymali: zastępca Komendanta Powiatowego PSP kom. Roman Matecki oraz Komendant Miejsko Gminny OSP w Nowych Skalmierzycach Jerzy Kwiasowski.

Pracę we władzach Zarządu Powiatowego zakończyli: Wiesław Janoś, Tomasz Woźniak, Sylwester Kląskała, Marian Waliszewski, Marian Janiak, Marian Jurek, Mieczysław Maciuszak, Kazimierz Strugarek, Michał Szczepaniak otrzymując statuetki z podziękowaniami.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe